Картографування полів і диференційована сівба скорочують витрати на гектар до 7% – SuperAgronom

Диференційований посів допомагає зекономити до 7% витрат, а диференційоване внесення добрив принесе ще 6-8% економії. Для того, щоб правильно скористатись технологією, необхідно провести картографування висівних площ.

Про це розповів керівник ФГ «Флора А.А.» Андрій Капріца на бізнес-конференції «OK AGRO», інформує Kurkul.com.

Щоб зробити якісну карту диференційованого посіву і внесення добрив, потрібно означити контури полів, створити карти рельєфу, карти з індексами вегетації на 5 і більше років, карти врожайності та аналізу ґрунту. В результаті ми отримаємо карти з 3 зонами продуктивності — високою, середньою і низькою.

 

«На основі карт з зонами продуктивності ми будуємо схеми диференційованого посіву та визначаємо для кожної ділянки густоту висіву. Зважаємо також на рекомендації виробників насіння. За правильного внесення всіх параметрів, загальний врожай має зрости», — пояснив керівник фермерського господарства.

 

З його слів, минулого року, враховуючи, що рік для кукурудзи був неврожайний, в господарстві збільшили густоту в зонах високої продуктивності, там зросла і врожайність. В середній зоні аналогічне зростання, а в низькій — врожайність впала. Тобто це пряма залежність, яка означає що на даному полі, в даний рік господарство спрацювало правильно.

 

«В цьому році ми зменшили норми висіву кукурудзи у всіх зонах, зменшили густоту і врожайність зменшилась. Тому виходить, що ми зробили все неправильно. В середньому ми недобрали 0,4 т/га зерна за рахунок того, що вибрали неправильну густоту. Тобто за правильних розрахунків, цього можна було б уникнути», — поділився досвідом Андрій Капріца.

 

Також фермер стверджує, що такі розрахунки дозволяють зекономити на насінні і добривах, які останнім часом стрімко дорожчають.


Джерело https://superagronom.com

Відповісти

Ваш email не публікується