Важливі моменти застосування живих вакцин проти хвороби Гамборо – AgroTimes

У застосуванні живих вакцин проти хвороби Гамборо дуже важлива правильна дезінфекція/дезінсекція на птахофабриці, пише журнал «Наше птахівництво».

Якою б ефективною не була профілактика хвороби Гамборо, якщо якісно не прибирати органічні рештки та вектори передачі (наприклад, чорнотілку), польовий штам накопичується і реплікується значно швидше, зростає його тиск і може відбуватися інфікування птиці навіть на фоні вакцинацій.

Недостатня кількість ніпелів для курчат неоднорідного стада призводить до того, що воду питимуть тільки сильні особини. Тобто за вакцинації сильні особини можуть випити 1,5-2 дози препарату, а слабші – 0,5 або взагалі його не отримати. Відповідно в стаді буде неоднорідне формування імунного статусу.

Крім того, за застосування живих вакцин дуже важливий менеджмент вакцинації: температура і якість води, технології контролю кількості води, яку подають птиці для напування тощо.

За успішного застосування живих вакцин проти хвороби Гамборо у птиці формується і клітинний, і гуморальний імунітет, вакцинний вірус займає необхідні сайти для прикріплення польового патогену, виключаючи таким чином можливість його зв’язування.


Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується