Реєстрацію цін при купівлі-продажу землі зроблять обов’язковою – АГРОПОЛІТ

За підсумками 4 місяців ринку землі лише для 55% укладених угод купівлі-продажу були зареєстровані ціни, через це Мінагрополітики хоче зробити реєстрацію цін при проведенні операції купівлі-продажу земельної ділянки обов’язковою. Про це повідомлояє пресслужба Мінгаро.

«За підсумками 4 місяців ринку землі лише для 55% укладених угод купівлі-продажу були зареєстровані ціни. Найнижчий відсоток зареєстрованих цін у Закарпатській області – лише для 21% угод. Абсолютним лідером є Хмельницька область, там ціни зазначені для 76% угод. Зміни, які ми хочемо внести, спрямовані передусім на те, щоб вирівняти цю проблему. Відповідно реєстрація цін при проведенні операції купівлі-продажу земельної ділянки буде обов’язковою», – сказав Тарас Дзьоба.

Повідомляється, що за останні 4 місяці, середньохважена ціна за 1 га землі, як показують розрахунки Київської школи економіки, становить 31-34 тисячі гривень за гектар, що відповідає розрахункам KSE грудня 2019 року.

 

Є дві області-лідери, де ціни на товарну землю є найвищими. Це Київська та Львівська область. У ТОП-5 областей з найдорожчою землею увійшли також Івано-Франківська, Чернівецька та Полтавська області», – зазначив експерт Центру досліджень продовольства та землекористування Київської школи економіки Роман Нейтер.

 

Заступник голови Держгеокадастру, Анатолій Мірошниченко наголосив, що ринок землі с/г призначення подолав дві психологічні позначки: 2000 га с/г землі відчужено, всього маємо 40 000 правочинів.

 

Тенденція на ринку стабільна, цифри планомірно ростуть. Разом із Мінагрополітики ми вийшли на фінішну пряму щодо автоматичного визначення оцінки вартості землі, аби в нас не було збоїв в цьому питанні і оціночна вартість не брала гору над ринковою», – зауважив Анатолій Мірошниченко.

 

Нагадаємо, що в Україні 1 га сільгоспземлі продають в середньому за 42 тис. грн.


Джерело https://agropolit.com

Відповісти

Ваш email не публікується