Близько третини експорту сільгосппродукції припадає на країни ЄС – AgroTimes

Експорт агропродовольчої продукції у січні-вересні 2021 року становив 18,2 млрд дол. США. Це на 2,6 млрд дол. США – тобто майже на 17 % – перевищило відповідний показник 9 місяців 2020 року.

Про це повідомляє пресслужба Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки».

За словами старшого наукового співробітника відділу економіки аграрного виробництва та міжнародної інтеграції, д.е.н. Богдана Духницького, визначальними позиціями у товарній структурі вітчизняного агропродовольчого експорту є зернові та олійні культури, олія, залишки і відходи, а також м’ясопродукти. Їх сукупна частка становить понад 85 % в аграрному експорті.

Основними ринками збуту залишаються чотири регіони – країни Азії, Європейського Союзу, Африки та СНД. Загалом на них припадає більше 97 % вартості українського експорту сільгосппродукції. Причому 2021 року спостерігається зростання вітчизняного агропродовольчого експорту до всіх цих географічних регіонів, зауважив Богдан Духницький.

Позицію основного імпортера вітчизняної агропродукції традиційно утримують азійські країни, які за січень-вересень 2021 року закупили українського продовольства на 9016 млн дол. США. Частка Азії за цей період становила близько 50% від загального експорту аграрної продукції.

Близько третини вітчизняного експорту сільгосппродукції припадає на країни Європейського Союзу. За 9 місяців 2021 року вони закупили українського продовольства на 5417 млн дол. США.

Обсяги експорту до країн Африки становили 2327 млн дол. США – 13 % від загального експорту аграрної продукції.

Країни СНД за 9 місяців 2021 року імпортували українського продовольства на 959 млн дол. США, що склало 5 % від загального експорту аграрної продукції.

За результатами січня-вересня 2021 року рейтинг країн – імпортерів вітчизняної агропродукції очолив Китай. З початку нинішнього року ця країна закупила українського продовольства на 2915 млн дол. США, на 36 % перевищивши відповідний показник минулого року у 2136 млн дол. США.

Друге місце посідає Індія, яка імпортувала з України сільгосппродукції на 1350 млн дол. США. На третьому – Нідерланди, які з початку року закупили українських харчів на 1203 млн дол. США.

Значну виручку українські експортери отримали також з Єгипту (969 млн дол. США), Туреччини (747 млн дол. США), Польщі (743 млн дол. США), Іспанії (649 млн дол. США), Індонезії (634 млн дол. США), Німеччини (509 млн дол. США), Італії (452 млн дол. США)

Ці топ-10 країн – імпортерів вітчизняної агропродукції у січні-вересні 2021 року забезпечили понад 55 % доходів від експорту продукції агропромислового комплексу, підсумував Богдан Духницький.

Раніше Україна експортувала майже 21 млн тонн зерна.


Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується