Як підготувати ділянку для вирощування часнику? – SEEDS

При вирощуванні часнику варто використовувати сівозміни. На одній ділянці висаджувати культуру варто не частіше, ніж раз на шість років. Так часник буде мати кращу якість, оскільки за цей період у ґрунті зникають шкідники, що зазвичай пошкоджують культуру, повідомляє SEEDS.

Часник краще висаджувати на ділянці, де раніше росли зернові чи бобові, пише AgroTimes. А от цибуля – не кращий попередник.

“Кращий попередник для часнику — соя, також ми використовуємо зернові (пшеницю, овес, ячмінь). Не можна розміщувати часник після картоплі, томатів, інших цибулевих культур, оскільки вони мають спільні хвороби та шкідників. Повернення часнику на те саме місце допускається не раніше, ніж через шість років”, – говорить заступник директора фермерського господарства “Агро-Майстер” (Вінницька область) Василь Гудзовськиий. ФГ вирощує 10 гектарів часнику.

Ділянку для часнику варто зорати за місяць до висаджування. Глибина оранки – 25-27 сантиметрів. Перед висаджуванням часнику поле культивують на глибину 8-10 сантиметрів. Для підживлення культури варто вносити азотно-фосфорно-калійні добрива.

Варто зазначити, що майже півроку (з січня по червень) на поличках українських магазинів важко знайти часник місцевого виробництва – уся продукція представлена імпортним асортиментом.

 

“На жаль, поки що ми дійсно не можемо задовольнити попит наших торговельних мереж власним часником, тому що в Україні немає ні достатньої кількості великих виробників часнику, що пропонують великі партії якісного товару, ні хороших сховищ, де б часник зберігався протягом зими”, – зазначає Василь Гудзовський.

 


Джерело https://www.seeds.org.ua

Відповісти

Ваш email не публікується