Який гербіцид для кукурудзи найбільше знижує масу бур’янів у посівах – AgroTimes

В Інституті захисту рослин дослідили ефективність запобіжних заходів захисту кукурудзи і визначили, що зниження засміченості посівів може вдвічі підвищити урожайність зернової.

Про такі результати досліження пише Валентина Сергієнко, кандидат сільськогосподарських наук (Інститут захисту рослин НААН) у статті в журналі The Ukrainian Farmer.

За її словами, завдяки застосуванню гербіцидів надземна маса бур’янів суттєво знизилась. У варіанті без гербіцидів перед збиранням урожаю надземна маса, яку нагромаджували однорічні злакові та дводольні бур’яни в посівах кукурудзи, становила 1056 г/м², у варіантах із гербіцидним захистом – у 7,8-21,7 раза менша.

«Зниження маси бур’янів було на рівні 87,1-95,4%. Найбільше зниження маси бур’янів зафіксовано у варіанті, коли внесли гербіцид для кукурудзи на основі тієнкарбазон-метил, 90 г/л + ізоксафлютол, 225 г/л + ципросульфамід, 150 г/л, з нормою витрати 0,5 л/га», – зазначила Валентина Сергієнко.

Зниження забур’яненості посівів кукурудзи позитивно вплинуло на врожайність культури. Урожай зерна в дослідних варіантах становив 8,9-9,2 проти 4,9 т/га в контролі, тобто був майже вдвічі вищим.

Нагадаємо, досходові гербіциди на 87-98% контролюють забур’яненість кукурудзи.


Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується