В Україні складно придбати органічну сировину для кормів для птиці – AgroTimes

Нині проблематично придбати сертифіковану сировину для виробництва органічних кормів для птиці. Незважаючи на те, що в Україні є виробники органічних зернових культур, їх небагато, й вони часто знаходяться на значній відстані від органічних птахівничих або комбікормових підприємств.

Про це пише журнал «Наше птахівництво».

Крім того, більша частина органічних зернових законтрактована й експортується, що зумовлює високі ціни на них.

Ще одна проблема – білкові корми. Як рослинні білкові корми використовують переважно органічні продукти перероблення бобових та олійних культур, яких також спостерігається значний дефіцит в Україні.

З білкових кормів тваринного походження в раціони органічної птиці дозволено додавати певні види рибного борошна та борошно з ракоподібних, сертифіковані як органічні продукти перероблення молока. Однак через високу ціну та дефіцит їх використовують головним чином для балансування кормів за амінокислотами.

За заборони використання синтетичних амінокислот і обмежень у виборі кормів тваринного походження особливою проблемою є балансування органічних раціонів за метіоніном. Тому європейські виробники, щоб задовольнити потреби птиці в цій амінокислоті, часто збільшують уміст сирого протеїну в органічних раціонах на 1-3%, як порівняти зі звичайними.

Як джерела метіоніну використовують рибне борошно, картопляний протеїн, соєву та соняшникову макуху, молочні продукти. Перспективним його джерелом вважають деякі види морських водоростей та біомасу однокліткових прісноводних водоростей (спіруліну). Однак корми з них поки що малодоступні в Україні.


Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується