Ціни на зернові та олійні — огляд за 5 листопада від Zernotorg.ua – КУРКУЛЬ

Ціни на основні с/г культури, оприлюднені у новині, наведені на основі даних CPT — умов доставки до воріт порту. Основні порти, що закуповують с/г культури, знаходяться в Одеській та Миколаївській областях. Повідомляє Kurkul.com, згідно з даними ресурсу Zernotorg.ua.

 

Від початку тижня в українських портах висхідна тенденція цін на зернові. Зокрема, продовжує дорожчати пшениця, ячмінь та кукурудза. Ціна продовольчої пшениці в портах перевищила 8,7 тис. грн/т. На це вплинула висока активність великих імпортерів.

«Внаслідок високої активності великих імпортерів, які формують значні товарні запаси, побоюючись перебоїв поставок, на світовому ринку зросла вартість продовольчої пшениці. Динаміка поширилась і на український ринок», — розповів аналітик Zernotorg.ua Олександр Тищенко.

Вартість сої продовжує знижуватись. В порту Миколаєва культура здешевшала на 154 грн/т до 15 568 грн/т, в портах Одещини на 301 грн/т до 15 600 грн/т. Причиною падіння ціни олійних стали зниження ціни рослинної олії на світовому ринку та завершення жнив.

Ціна соняшника продовжує підвищуватись.

Нагадаємо, високі ціни на пшеницю, що встановилися наразі, сприяють розширенню посівних площ, проте зростання витрат на виробничі ресурси може стати фактором, що обмежить розширення площ під культурою в деяких країнах.

Водночас наразі більшість посівів озимих в Україні знаходяться у критичному стані та відстають у розвитку.

 

 


Джерело https://kurkul.com

Відповісти

Ваш email не публікується