Як діагностувати у свиней гематопіноз та саркоптоз – AgroTimes

Ентомози й акарози у свиней спричиняють постійні ектопаразити. В Україні найбільшого поширення набули свинячі воші (гематопіноз) та акариформні кліщі (саркоптоз).

Діагноз на гематопіноз установити досить легко. Це можливо зробити навіть без специфічного лабораторного обладнання й складних методик, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Варто звертати увагу на характерні для хвороби клінічні ознаки й оглянути шкірний покрив хворих свиней. До того на голе око добре помітно великі рухомі воші та їхні яйця на прикореневій частині волосся.

Складніше встановити діагноз на саркоптоз. Потрібно робити лабораторні дослідження зіскрібків з ураженої шкіри хворих свиней за спеціальними методиками з використанням відповідних реактивів, щоб виявити яйця та кліщів на різних стадіях розвитку.

За виявлення хворих тварин їх ізолюють і лікують, а станки, в яких їх утримували, піддають обробці. Також унеможливлюють контакт здорового свинопоголів’я з хворими й підозрюваними щодо захворювання. Обов’язковим є карантинування щойно завезених у господарство тварин.

Ефективні в боротьбі з акарозами й ентомозами свиней дезакаризація та дезінсекція приміщень, станків, годівниць, інвентарю тощо. Для цього використовують як фізичні методи обробки (обпалювання чи обливання окропом), так і хімічні.


Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується