Прогноз дефіциту міндобрив у 2022 стає все більш реальним, — ЄС скорочує виробництво – SuperAgronom

У Європі продовжується зупинка потужностей виробництва добрив, зокрема азотних, через рекордно високі ціни на газ. Станом на початок листопада 2021 темпи виготовлення впали на 20%.

Про це пише Kurkul.com з посиланням на Kommersant.

Зазначається, що вартість міндобрив у 2022 р. продовжить бити багаторічні рекорди, але вже у 2023 р. ціни можуть впасти приблизно вдвічі.

«Зліт цін у світі цього року знизив купівельну спроможність аграріїв, і поточна вартість калійних та фосфорних добрив виглядає не цілком обґрунтованою. Пік цін на азотні добрива може настати у березні 2022 р., на фосфорні добрива — до кінця першого кварталу 2022 р., а на калійні добрива — до кінця поточного року», — йдеться в матеріалі.

Високі ціни вже призвели до зниження доступності міндобрив у всьому світі до мінімального значення майже за 20 років: якщо ціни на сільгосппродукцію з початку 2021 р. зросли лише на 10-20%, то на міндобрива — на 90–180%.

«При цьому, принаймні за азотними добривами, з’явилися передумови для дефіциту. Рекордно високі ціни на газ, ключову сировину для сегмента, призводять до скорочення їхнього виробництва в Європі — там зупинено 20% потужностей. На цьому фоні підвищилася конкурентоспроможність китайських виробників, які використовують газ і вугілля», — зазначається у статті.

Це разом з обмеженням виробництва в Європі може сформувати дефіцит карбаміду на ринку у першому півріччі 2022 р. на рівні до 2 млн тонн.

Попри подорожчання, вартість азотних добрив не покриває витрат на виробництво, що виросли, для низькомаржинальних гравців.


Джерело https://superagronom.com

Відповісти

Ваш email не публікується