Заниження реальної вартості землі стримує укладання угод про купівлю-продаж в Україні – думка

Перші 100 днів функціонування ринку землі в Україні показали, що вони не є досить вдалими, як про це раніше заявляли в МінАПП. Адже виникає велика кількість практичних проблем, що стосуються як власників земельних ділянок, так і їх покупців. Таку думку висловив Дмитро Навроцький, керуючий партнер адвокатського об’єднання «Сенсум» в ефірі АгроФМ.

«Сьогодні основним гравцем на ринку землі є нотаріус. Саме в нього розпочинається велика кількість запитань, які на сьогоднішній день не вирішені»,- повідомив адвокат.

За словами Дмитра Навроцького, середня вартість одного га землі в Україні наразі знаходиться в діапазоні 30-35 тис грн – в залежності від якості, місцезнаходження та цільового призначення землі. Серед лідерів за ціною – Київська область. В цьому регіоні вартість землі в середньому складає від $2 до 2,5 тис/га.

В своєму виступі Дмитро Навроцький торкнувся, зокрема, теми заниженої вартості землі.

«Ціна складається з двох частин. По-перше, мінімальна ціна формується з розрахунку нормативно-грошової оцінки (НГО) землі. Нижче показника НГО земля продана бути не може – нотаріус має відмовити в укладанні такої угоди.

Відносно ж самого формування цінової політики на землю, то це, на мою думку, найболючіше питання. Адже адвокати, практики, науковці з початку функціонування ринку зіткнулися з проблемою відсутності методики оцінки землі враховуючи категорію земель, її цільове призначення. Тому ті люди, хто бажає продати землю, сьогодні перебувають в певних обмеженнях, адже реальна вартість землі менша, аніж прописано в НГО»,- пояснює керуючий партнер адвокатського об’єднання «Сенсум».

Враховуючи це, сьогодні, за словами Дмитра Навроцького, МінАПП розробляє нові методики оцінювання землі для їх приведення у відповідність ринковим цінам.

AgriGator

Відповісти

Ваш email не публікується