Сума дотацій для аграрного сектору зменшиться

У державному бюджеті на 2021 рік на пряму підтримку аграрних виробників було передбачено виділити 4,5 млрд гривень. Проект бюджету на наступний рік передбачає незначне зменшення сумм виплат – до 4,4 млрд гривень, повідомляє AgriGator.

Український сектор АПК отримує кілька видів державної підтримки – це непряма (податкові пільги, регулювання цін) та пряма бюджетна підтримка (субсидії, дотації, компенсації). Загалом у 2021 році аграрії отримають 19,3 млрд гривень сукупної державної фінансової допомоги. Зокрема, 4,5 млрд гривень – це пряма підтримка. У бюджеті на 2022 рік сума, яку виділяють безпосередньо на дотації, субсидії та компенсації для аграрних виробників скоротиться до 4,4 млрд гривень.

Минулого року аграрії отримали 3,97 млрд гривень прямої держпідтримки. У 2021 році сума виплат зросла, оскільки збільшились видатки на компенсацію вартості с/г техніки (з 0,8 до 1 млрд грн, у сумі за 2020 рік близько 600 млн грн припадає на компенсацію за 2019 рік), здешевлення кредитів (+151 млн грн), майже вдвічі збільшено підтримку фермерських господарств (найбільше – на компенсацію вартості консультацій та пряму грошову підтримку сплати ЄСВ).

З 2020 року державна підтримка, з одного боку, стає більш адресною, тобто такою, що надається безпосередньо виробнику в грошовій формі, а з другого боку –
спрямовується для залучення фінансових інституцій в процес фінансування виробництва (через більш інтенсивне фінансування програм зі здешевлення та компенсації кредитів, залучення, у випадку прийняття постанови КМУ, страхових компаній).

AgriGator

Відповісти

Ваш email не публікується