Головні новини тижня від AGRI-GATOR (18.10 – 22.10)

Рада ухвалила у першому читанні держбюджет, прийнято закон про розвиток ринку біометану, виготовлено понад 500 тисяч тонн цукру, Україна відновила експорт жита в Туреччину, Lidl виходить на ринок України, українську страву включили у меню по всій Японії та інші головні агроновини за тиждень на AGRI-GATOR.

 

АГРОПОЛІТИКА

Рада ухвалила у першому читанні законопроект про державний бюджет.  Верховна Рада України ухвалила у першому читанні законопроект №6000 про Державний бюджет України на 2022 рік. На розвиток агропромислового комплексу у ньому передбачено 8 млрд грн + 301 млн грн до плану 2021 року.

 

Рада прийняла закон про розвиток ринку біометану. Верховна Рада прийняла в другому читанні законопроект «Про внесення змін до закону України «Про альтернативні види палива» щодо розвитку виробництва біометану» (№5464).

 

В Україні буде спрощено реєстрацію насіння.  21 жовтня, у Верховній Раді було в першому читанні підтримано Проєкт Закону про внесення змін до деяких законів України (щодо спрощення процедур експертизи, реєстрації сортів рослин та обігу насіння) №3680-д.

 

В Україні хочуть збільшити мито на імпорт агрохімії. У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт №6149, який ініціює збільшення ставки ввізного мита для більшості засобів захисту рослин з 0% до 2%. Така ситуація може призвести до здорожчання більшості сільгосппродукції.

 

Україна схвалила стратегію екобезпеки та адаптації до зміни клімату.  Кабінет Міністрів України ухвалив Стратегію екологічної безпеки та адаптації до зміни клімату до 2030 року. Вона розроблена з метою підвищення рівня екологічної безпеки, зменшення впливів та наслідків зміни клімату в Україні.

 

Мінагро, Держгеокадастр та НАЗК боротимуться з корупцією у земельних відносинах.  Мінагрополітики, Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру підписали тристоронній Меморандум про співпрацю з Національним агентством з питань запобігання корупції. Ключова мета меморандуму — мінімізувати корупційні ризики у сфері земельних відносин.

 

ВИРОБНИЦТВО, СПОЖИВАННЯ, ЛОГІСТИКА

Запаси пшениці в Україні на 47% вище торішніх. Запаси пшениці в Україні за станом на 1 жовтня 2021 року склали 14,16 млн т, що на 4,46 млн т або 47% вище торішніх.

 

Цукрозаводи виготовили понад 500 тисяч тонн продукції. Станом на 20 жовтня в Україні виготовлено 507,6 тис. т цукру та перероблено 3,82 млн т цукрових буряків. На звітну дату розпочали роботу 29 цукрових заводів.

 

Озвучено масштаби фальсифікації оливкової олії в Україні.  Близько 70-80% оливкової олії, яку продають на ринках в Україні, є підробкою. В інтернет-магазинах фальсифікату оливкової олії ще більше. Про це повідомив виконавчий директор Союзу споживачів України Максим Несміянов.

 

Поголів’я ВРХ в Україні продовжує скорочуватися. За даними Держстату на 1 жовтня 2021 року в Україні налічувалося 3 млн 109,6 тис. голів великої рогатої худоби, з них 1 млн 644,9 тис. – молочне поголів’я. У порівнянні з тим же періодом 2020 року, загальна кількість ВРХ зменшилася на 6,7%.

 

Поголів’я свиней у професійному сегменті за 9 місяців зросло на 3,6%.  На 1 жовтня 2021 року поголів’я свиней в Україні становило 6,07 млн голів – на 1,7% менше торішнього показника на цю дату. При цьому професійні свиногосподарства за три квартали наростили поголів’я свиней на 3,6%, як порівняти з аналогічним періодом 2020 року, – до 3,71 млн голів.

 

Поголів’я птиці за 9 місяців скоротилося на 1,8%.  На 1 жовтня 2021 року поголів’я птиці в Україні становило 234 млн голів, що на 1,8% менше, ніж на таку ж дату 2020 року.

 

У водосховищах Дніпра вилов риби зріс на 13%.  Так, за 9 місяців промислові рибалки виловили у цих водоймах 7 501 тонну риби та інших водних біоресурсів. За той самий період 2020 року цей показник склав 6620 тонн. Отже ріст склав 13,3%.

 

Порт Південний встановив знижку на збори для суден з зерном. Знижка в розмірі 30% до ставок всіх видів портових зборів, які стягуються на користь ДП «Адміністрація морських портів України», буде застосовуватися з 1 січня 2022 року для судів, які заходять в морський порт «Південний» з метою виконання операцій з навантаження або розвантаження генеральних та навалочних (зернових).

 

ЕКСПОРТ-ІМПОРТ

Граничні норми експорту пшениці визначено на рівні 25,3 млн тонн.  19 жовтня, учасники зернового ринку і Міністерство аграрної політики і продовольства України підписали додаток до Меморандуму про взаєморозуміння на 2021/2022 маркетинговий рік. В документі визначені граничні обсяги експорту пшениці на рівні 25,3 млн тонн.

 

Україна відновила експорт жита в Туреччину вперше за 12 років. Поставку здійснила компанія ALFA Smart Trading (трейдинговий напрямок компанії ALFA Smart Agro). Згідно з контрактом, в Туреччину було експортовано 10,34 тис. т зернової, що становить 26% усього обсягу жита, експортованого Україною в липні-вересні 2021 р

 

Експорт борошна все ще значно відстає від показника минулого року. Експорт українського борошна з початку 2021/22 МР станом на 13 жовтня склав 38,8 тис. т, що на 31% менше обсягу на аналогічну дату минулого сезону (55,9 тис. т).

 

Експорт яєць обвалився на 60% за III кварталу 2021 року. Україна в січні-серпні 2021 р експортувала 32,24 тис. т яєць (на суму $ 34,03 млн), що на 60% в натуральному вираженні менше аналогічного періоду минулого року ( 80,86 тис. т на $ 72,65 млн).

 

Цьогоріч експорт цукру критично відстає від минулого року.  Експорт цукру за січень-вересень 2021 р. складає 2,6 тис. т, що у 37 разів менше, ніж за аналогічний період минулого року (98 тис. т). Про це повідомляє Держмислужба.

 

Українська продукція птахівництва піде на ринок Грузії. Компетентні органи України і Грузії узгодили форму сертифіката на експорт з України м’яса, субпродуктів та інших продуктів птахівництва.

 

Україна експортуватиме племінну ВРХ до Лівії.  Компетентні органи України та Лівії погодили двосторонню форму ветеринарного сертифіката на експорт племінної великої рогатої худоби з України до Лівії. Про це повідомляє прес-служба уряду.

 

ІНШІ АГРОНОВИНИ

Lidl в Україні – найбільша подія для плодоовочевого бізнесу країни. В українських ЗМІ з посиланням на витік внутрішнього листа, опубліковану Lebensmittel Zeitung, з’явилася інформація про вихід німецької роздрібної мережі Lidl (Лідл) на ринок України.

 

Новий вид кави запатентували в Україні.  Новий авторський напій “Лавандова кава” створила українська компанія DCG caffe. Компанія не лише здійснює продаж кави з лавандою, а й навчає барист різних закладів правильно готувати напій.

 

Українську страву включили у меню по всій Японії. Японська мережа закладів громадського харчування «Мацуноя», яка у вересні частувала українською котлетою по-київськи в тестовому режимі, вирішила від 20 жовтня включити її у своє меню на території всієї Японії.

 

Лохину з ароматом персика вивели у США.  Відтепер у США можна спробувати лохину із запахом персика. Такий сорт ягоди вивели селекціонери компанії Fall Creek Farm & Nursery. Новий вид лохини називається PeachyBlue (‘ZF08-029’).

 

AGRI-GATOR

Відповісти

Ваш email не публікується