Китай скоротив площі часнику, проте ціна залишається непередбачуваною – AgroTimes

Попри зменшення на 3,5% площ під часником в Китаї, значні товарні запаси та відсутність точної статистики посилюють спекулятивну поведінку на ринку.

Про це повідомляє Losandes.

Китай є найбільшим у світі виробником та експортером часнику. Фактично, у 2020 році він сконцентрувала 70,3% світового експорту, тому коливання його пропозиції є визначальними для міжнародних цін.

Зменшення постачання часника з Китаю через пандемію спричинило зростання ціни до $1,95/кг у квітні 2020 року.

На початку цього року Китай затопив ринок, продавши свої запаси та нові врожаї, внаслідок чого міжнародні ціни впали до $0,62/кг.

У сезоні 2020-2021 рр. загальна площа часнику в Китаї дещо зменшилася (на 3,55%), досягнувши 471, 3 тис. га, а врожай оцінюється приблизно в 8,43 млн тонн.

Крім того, в країні запаси часнику в цій країні становлять майже 1,36 млн тонн. В результаті обсяг часнику в Китаї за цей сезон становитиме 9,79 млн тонн.

«Зменшення посаджених площ і, як наслідок, скорочення виробництва цього сезону, що додалося до відсутності офіційної статистичної інформації та більших обсягів, що зберігаються на холодильних складах, посилило спекулятивну поведінку», – посилається видання на слова експертів.

 


Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується