Закладання плантацій найбільш доцільне в період мінімальних ринкових цін на ягоду – думка

У зв’язку з тим, що цього року ціни на малину дуже високі, Україну очікує зростання виробництва ягоди ремонтантних сортів.

Таку думку висловлює агроном-консультант з ягідних культур Центру фермерських компетенцій Ірина Кобринець в ефірі АгроФМ.

«Однак, я хочу застерегти тих, хто тільки планує закладати плантації: ціна на малину, що склалася цьогоріч не буде такою завжди. Ринок ягід здатний до цінових коливань. І закладання плантацій найбільш доцільне тоді, коли ціни на ягоду є найменшими на ринку.

Сьогодні, в період коли ціни досягли майже максимуму, ми маємо проблеми з недостатньою кількістю саджанців, маємо великий попит на саджанці, що провокує також зростання ціни на них»,- зазначає фахівець.

Тим же, хто остаточно вирішив зайнятися вирощуванням ягоди, на думку Ірини Кобринець, потрібно першочергово звернути увагу на місце розташування ділянки під плантацію, ґрунт, що найбільше пасує для цієї культури, посадковий матеріал, організацію системи поливу, підбір сортів, розрахування системи живлення і захисту. «Якщо на якомусь з цих етапів буде допущена помилка, то це позначиться на кінцевому результаті вирощування»,- впевнена  агроном-консультант з ягідних культур Центру фермерських компетенцій.

Взагалі, на думку Ірини Кобринець, поточний сезон був для українських ягідників досить складним та напруженим. Це пов’язано з досить несприятливими погодними умовами навесні – холодна погода не закінчувалася до кінця травня. Втім перевагою цього сезону над минулим стала відсутність весняних заморозків. Завдяки цьому врожай, наприклад, суниці садової та лохини, в господарствах, що дотримувалися технології вирощування, був непоганим.

«Щодо врожайності малини, то майже в усіх господарствах вона була нижчою за минулорічну на 20-40%. Втім, втрати врожаю ягідники змогли компенсувати більш високою ціною реалізації.

Що ж стосується лохини, то ми бачимо щорічне зростання площ під цією ягодою. При цьому багато плантацій входить в період повного плодоношення і тому ціни на лохину, на мою думку, в подальшому будуть знижуватися. Цього року оптові ціни на лохину в господарствах знаходилися в діапазоні 80-90 грн/кг, а це вже не 200-250 грн/кг, як було раніше і чим ця культура приваблювала багатьох. В перспективі, я можу спрогнозувати, що ціна лохини буде не вищою 2 євро/кг»,- зазначає Ірина Кобринець.

AgriGator

Відповісти

Ваш email не публікується