Головні новини тижня від AGRI-GATOR (11.10 – 15.10)

Президент підписав закон про стимулювання фермерських господарств, прибутковість виробництва молока в Україні зросла, українська малина вперше експортована в США і Канаду, ціни на яблуко продовжують падати, рекорд перевезення від Укрзалізниці, картопля – найдорожчий овоч світу та інші головні агроновини за тиждень на AGRI-GATOR.

 

АГРОПОЛІТИКА

Володимир Зеленський підписав закон про стимулювання фермерських господарств.  Президент України Володимир Зеленський підписав закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо стимулювання діяльності фермерських господарств» № 1788-ІХ (4046), який Верховна Рада ухвалила 24 вересня 2021 року.

 

У Раді зареєстрували законопроєкт щодо вирівнювання умов співпраці виробників та торгових мереж. У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт №6155 «Про основні засади торговельної діяльності харчовими продуктами», який має на меті врегулювати відносини між виробниками і постачальниками харчових продуктів та торговими мережами.

 

Уряд створив робочу групу щодо боргів ДПЗКУ.  Уряд створив міжвідомчу робочу групу, яка займеться питанням виплат Державної зернової корпорації за боргами перед китайськими держкомпаніями.

 

Надходження нових тракторів до українських аграріїв заблоковано. МЕРТ скасовано призначення органів з оцінки відповідності, які могли б видавати сертифікати затвердження, майже на рік обмежена купівля/продаж і реєстрація нових зразків сільськогосподарських тракторів, які не отримали відповідні сертифікати затвердження.

 

ВИРОБНИЦТВО, СПОЖИВАННЯ, ЛОГІСТИКА

Прибутковість виробництва молока в Україні зросла на 3,3% за останній місяць.  Індекс прибутковості виробництва молока в Україні (УМІ) за підсумками вересня зріс на 3,3%, порівняно з попереднім місяцем. Утім, перша половина року була невдалою для галузі. Це призвело до того, що за підсумками трьох кварталів 2021 року прибутковість виробництва молока знизилась на 23%, порівняно з показниками за перші три квартали минулого року.

 

В Україні зростає виробництво м’яса птиці та свинини.  У 2020 році найбільше зросло виробництво м’яса птиці та свинини та зменшилося – яловичини. За даними FAO в 2020 році в Україні було вироблено м’яса всіх видів 2567 тис. тонн (у 2019 році 2521 тис. тонн), з них м’яса птиці — 1468 тис. тонн (у 2019 році 1410 тис. тонн), свинини — 722 тис. тонн (у 2019 році 708 тис. тонн), яловичини — 343 тис. тонн (у 2019 році 370 тис. тонн).

 

Україна – друга в світі з виробництва гарбузових культур. Україна займає 2-е місце в рейтингу найбільших виробників продукції сімейства гарбузових (куди входять гарбуз і кабачки), поступаючись лише Китаю. У 2020 році українським господарствам вдалося виробити близько 650 тис. т гарбуза, що на 9% нижче за аналогічний показник минулого року.

 

В Україні вивели новий сорт ріпчастої цибулі Галичанка.  На Дослідній станції «Маяк» ІОБ НААН (Чернігівська область) у результаті проведеної селекційної роботи створено новий сорт цибулі ріпчастої Галичанка, який у 2021 р. внесений до Держреєстру.

 

Найвідоміший виробник чаю першим в Україні пройшов екологічну сертифікацію. Першим українським брендом серед локальних чайних виробників, який отримав знак відповідності світовим екологічним нормам, став ТМ MAYSKIY (“Майський”).

 

Ціни на яблуко в Україні продовжують падати. На сьогоднішній день ціни на якісне яблуко в Україні опустилися до мінімального рівня за останні три роки. При цьому, попит в даному сегменті навіть після зниження відпускних цін як і раніше відсутній.

 

Укрзалізниця перевезла найбільшу кількість зернових за останні 10 років.  У вересні 2021 року «Укрзалізниця» перевезла 3,8 млн тонн зернових вантажів, що є рекордом за останні 10 років. У вересні компанія щодоби в середньому вантажила 118,9 тис. тонн зернових, що на 30,6% більше, ніж у вересні 2020 року та на 10,6% більше, ніж у вересні 2019 року.

 

Перевезення зерна по Дніпру пройшли 2-мільйонний рубіж. Вантажні перевезення по річці Дніпро за 9 місяців 2021 р склали 9,98 млн т, що на 34,9% (або на 2,58 млн т) більше ніж за аналогічний період 2020 року.

 

ЕКСПОРТ-ІМПОРТ

Українська курятина поїде до Йорданії. Компетентні органи України і Йорданії узгодили форму сертифіката на експортовані з України в Йорданії м’ясо, субпродукти та інші продукти птахівництва. Як зазначається, сертифікат встановлює постійно діюче зонування території України для безперебійної торгівлі продукцією птахівництва, навіть в разі спалахів грипу птиці.

 

Українська малина вперше експортована в США і Канаду! За інформацією аналітиків EastFruit, в 2021 році сталося епохальна подія для ягідного бізнесу України – вперше великі партії замороженої малини українського виробництва були експортовані в США і до Канади.

 

У новому сезоні Україна може збільшити експорт волоських горіхів на 45%. Експорт волоських горіхів з України в 2021/22 маркетинговому році прогнозується на рівні близько 108 тис. тонн, що на 45% більше в порівнянні з попереднім сезоном.

 

Цьогоріч Україна наростила обсяг двосторонньої торгівлі товарами з  Австралією.  За 7 місяців 2021 року Україна наростила обсяг двосторонньої торгівлі товарами з  Австралією до $117,9 млн. Це утричі більше, ніж за 7 місяців минулого року.

 

Вперше за 30 років Україна купувала яйця в Білорусі.  Україна вперше за роки незалежності у липні-серпні цього року імпортувала харчові яйця з Білорусі.

 

ІНШІ АГРОНОВИНИ

В Україні за рік стало на тисячу фермерів більше. Кількість фермерських господарств в Україні станом на 1 жовтня 2021 р склала більше 48,6 тис. На аналогічну дату минулого року це число становило 47,6 тис. господарств.

 

Оприлюднили світовий рейтинг цін за стандартний овочевий набір. Аналітиками був складений спеціальний рейтинг з найпопулярніших овочів у світі. Ціни на продукти порівняли в 98 країнах світу.  Україна в даному рейтингу на 23 місці. У нас такий набір обійдеться в 84,80 гривень. У топі найдешевших овочів виявилися такі країни як Пакистан, Єгипет, Туреччина, Алжир і Туніс.

 

Картопля очолила список найдорожчих овочів світу.  До всесвітнього дня вегетаріанства видання Conde Nast Taveller зробило підбілку 5 найдорожчих овочів, серед яких є картопля, гриби, хмелеві шишки, корінь васабі та шпинат.

 

AGRI-GATOR

Відповісти

Ваш email не публікується