Зрошення в Україні: озвучено види та особливості вибору дощувальних машин – SuperAgronom

Яку зрошувальну систему обрати та на що звернути увагу — питання, на які все більше аграріїв шукають відповідь останніми роками. Все тому, що вдало обрана дощувальна машина за умов посухи здатна окупитись всього за 1 сезон, подарувавши аграрію впевненість у майбутніх урожаях.

Про це йдеться у матеріалі «Зрошення полів під ключ: як це працює в Україні» на Latifundist.com.

Базовий конструктив дощувальних машин, що популярні в Україні, схожий з американськими зрошувальними системами, але разом з тим, є і власні конструкторські розробки вітчизняних виробників.

Сьогодні, в залежності від потреб аграріїв і характеристик поля, на ринку можна знайти дощувальні системи наступного типу:

    • кругові стаціонарні системи;

 

    • фронтальні дощувальні системи;

 

    • універсальні (іподромні) системи з функцією розвороту.

 

 

«В цьому році ми запустили першу двокрилу зрошувальну систему. Її відмінна риса — наявність автономної насосної станції з забором води з каналу і управління по тросу, — розповідає Станіслав Возний, керівник мелітопольського сервісного центра Variant Irrigation. — Наше обладнання постійно модернізуємо, тому в недалекому майбутньому будемо готові представити новинки, зокрема машину барабанного типу».

 

Вибір того чи іншого типу дощувальних машин залежить від конфігурації поля. Так, в Херсонській області найчастіше ставляться машини кругового типу. У Дніпропетровській і Запорізькій областях переважають поля змішаного типу — квадратні і прямокутні. Якщо поле має квадратну форму, готове під кругову машину, то, логічно, рекомендується саме цей тип машини.

На прямокутних найчастіше використовуються машини фронтального типу, оскільки вони можуть 100% покрити поле. Але також використовуються і машини кругового типу, якщо є умови, щоб вони були ефективні на цій ниві. Якщо поле неправильної форми, то можна використовувати машини іподромного або лінійного типу.


Джерело https://superagronom.com

Відповісти

Ваш email не публікується