Україна зможе експортувати 26 млн тонн пшениці – AgroTimes

Урожай пшениці в Україні в 2021/2022 маркетинговому році за оцінками Української зернової асоціації становив 33,1 млн т, що на 31% більше аніж минулого року та є абсолютним рекордом для країни. Попередній рекорд врожаю пшениці був встановлений в сезоні 2019/2020 з показником 28,2 млн т.

Про це повідомляє пресслужба УЗА.

В умовах, що склалися з рекордним врожаєм та високими цінами на пшеницю на світовому ринку, українські аграрії можуть експортувати на зовнішні ринки в цьому сезоні 26 млн т пшениці без будь-яких ризиків для продовольчої безпеки країни. Для прикладу, в умовах попереднього рекордного врожаю, Україна експортувала трохи більше як 20,5 млн т з вирощених 28,2 млн т.
Експорт надлишків пшениці – це умова отримання українськими аграріями гарантованого високого доходу, оскільки внутрішній ринок не здатний спожити більше 8 млн т пшениці, з яких на виробництво хліба та інших борошномельних продуктів треба всього 3,5 млн т. А в цьому сезоні ми маємо ще збільшені перехідні запаси пшениці з минулого сезону – близько 4 млн т.  Отже, експорт надлишків пшениці дозволить українським аграріям отримати високий дохід за умов сприятливої кон’юнктури світового ринку.

Зараз триває обговорення щорічного меморандуму щодо граничних обсягів експорту пшениці між учасниками ринку та профільним міністерством. Учасники ринку та експерти переконані, що потрібно дати українським аграріям можливість продати надлишки пшениці в умовах сприятливої для нього цінової ситуації на світовому ринку. Якщо збільшити залишок пшениці на для внутрішнього споживання, це означає, що аграрій не зможе її реалізувати, бо внутрішній ринок фізично не зможе спожити цей надлишок, і українські аграрії недоотримають доходи і наступного року вирішать сіяти іншу культуру замість пшениці.

Нагадаємо, найбільшу частку в озимому клині Dnipro Agro Group займатиме пшениця. Раніше ми писали, що «Агротрейд» збільшить посівні площі під озимою пшеницею на 3 тис. га.


Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується