На Київщині спрогнозували розвиток зимуючих шкідників на посівах – AgroTimes

На Київщині спеціалісти Держпродспоживслужби спрогнозвали розвиток багатоїдних і спеціалізованих зимуючих шкідників за даними грунтових розкопок.

Про це повідомляє ГУ Держпродспоживслужби в Київській області.

Як показали розкопки полів сівозміни, дротяники і несправжні дротяники заселяють від 40 до 100% обстежених площ за чисельності 0,5-2 екз./кв.м. Личинки травневих та червневих хрущів виявлено на 45-98% обстежених площ за чисельності 0,5-2,5 екз./кв.м.

Звичайним буряковим довгоносиком заселено на 26-30% обстежених площ за щільності 0,5-3 екз./кв.м. Зимуючі стадії інших ґрунтових шкідників залишились на рівні минулорічних показників.

«На підставі таких обстежень розробляються прогнози появи та заходи по боротьбі з шкідниками і хворобами сільськогосподарських культур на наступний рік, що дасть можливість проінформувати та попередити сільськогосподарського виробника для того, щоб провести захист рослин вчасно, економічно та екологічно обґрунтовано», – йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, попелиці заселяють до 70% сходів озимого ріпаку на Дніпропетровщині. Крім того, ранні сходи озимих колосових культур почали заселяти шкідники.

Довідка

Ґрунтові розкопки проводяться щорічно з метою визначення видового складу, щільності та інших показників популяцій шкідників, що зимують в ґрунті. Личинки деяких шкідливих фітофагів (коваликів, чорнишів, хлібних жуків, хрущів та інших) розвиваються в ґрунті 2 і більше років. Якісне проведення осінніх обстежень дає змогу спрогнозувати фітосанітарний стан агроценозів у наступному році та ефективно  планувати заходи захисту сільськогосподарських культур.


Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується