Як зменшити варіації швидкості руху повітря у різних точках пташника з тунельною вентиляцією – AgroTimes

У пташнику з тунельною вентиляцією певні заходи можуть мінімізувати варіації швидкості руху повітря у різних точках, і зрештою охолоджувати птицю рівномірно.

Про це пише журнал «Наше птахівництво».

Наприклад, швидкість повітря в пташнику з тунельною вентиляцією завжди буде нижче біля передньої торцевої стіни, а також в кінці пташника, близько торцевої стіни, на якій розташовані тунельні вентилятори. Швидкість руху повітря біля передньої торцевої стіни можна максимізувати, переконавшись, що припливні жалюзі або тунельні стулки встановлені на самій торцевій стіні й також на бічних стінах якомога близько до торцевих стін.

За використання випарних касет рекомендується, щоб їхня висота була наближена до висоти стіни, до якої вони кріпляться: тобто в пташнику з касетами заввишки 1,83 м швидкість руху повітря буде швидше, ніж у пташнику з касетами заввишки 1,52 м.

Рух повітря біля торцевої стіни тунельного вентилятора можна збільшити, встановивши бічні тунельні вентилятори якомога ближче до торцевої стіни, а також встановивши частину тунельних вентиляторів і на кінцевій торцевій стіні (для широких будівель).

Нерівномірність швидкості руху повітря також спостерігається всередині пташника, що негативно впливає на продуктивність птиці. Швидкість повітря вздовж середньої лінії приміщення з тунельною вентиляцією зазвичай вище і знижується в напрямках до бічних стін.

Варіації швидкості повітря по ширині пташника проблематичніші, ніж біля торцевих стін, оскільки впливають на більшу кількість птиці. Так, швидкість повітря нижче бажаної в межах 1,5 м від бічних стінок вплине на майже 25% птиці, а в межах 3 м – на половину поголів’я.

Серед чинників, які впливають на те, наскільки швидкість повітря відрізнятиметься за шириною приміщення з тунельною вентиляцією, найважливіші – перешкоди в бічних стінах, наприклад особливості конструкції бічних стін (ключки, колони).

Навіть обігрівачі на бічних стінах можуть знизити швидкість повітря уздовж бокової стінки на 0,5 м/с і більше.

Бічні колони або ключки, що виступають, можуть спричинити різницю в швидкості руху повітря між центром і боковою стіною пташника від 1 до 1,5 м/с, тобто істотну відмінність в охолодженні птиці.

Нагадаємо, тунельна вентиляція найефективніше долає тепловий стрес птиці.


Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується