Як виростити урожай соняшнику в умовах посухи – AgroTimes

Виростити урожай соняшнику в умовах посухи допоможе нагромадження й економне використання вологи, а також оптимальна густота стояння рослин.

Про це AgroTimes розповів Дмитро Нерода, керівник відділу розвитку олійних культур в Україні компанії ТОВ «Євраліс Семенс Україна» – бренд Lidea.

«Упливати на посуху ми можемо завдяки удосконаленню технології обробітку ґрунту, а саме – застосуванню тих, які дозволяють накопичувати вологу восени та взимку, та економно її використовувати», – зазначив він.

Другий момент, яким можна керувати, це оптимальна густота стояння рослин соняшнику, яка залежить від запасів продуктової вологи в метровому шарі ґрунту перед сівбою.

«До прикладу, у минулому посушливому році у господарствах, які не зробило поправку на густину, виходячи з наявних запасів вологи у ґрунті, рослинам не вистачило вологи для наливу насіння», – додав фахівець.

Тому він рекомендує перед сівбою потрібно аналізувати наявність продуктової вологи у метровому шарі ґрунту і виходячи з цього планувати норму висіву і густоту стояння рослин.

За оптимальних показників (≥160 мм) рекомендована густота на момент збирання не має перевищувати 50–55 тис. рослин, а якщо вологи <100 мм – 40–50 тис. рослин. Загущені посіви й надлишкове азотне живлення провокують вилягання.

Нагадаємо, введення у сівозміну культур-пасток знизить присутність вовчка на полі.


Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується