Чи варто переривати вакцинацію проти цирковірусу свиней – AgroTimes

Боротьба з віремією дуже ефективна за вакцинації проти цирковірусу свиней другого типу (ЦВС-2), тому існує думка, що безперервний високий тиск вакцинації поросят і свиноматок може врешті-решт викорінити інфекцію ЦВС-2 на фермі.

Ця гіпотеза була нещодавно перевірена: після одного року програми масової вакцинації ЦВС-2 справді більше не виявлявся за допомогою звичайних методів ПЛР, і поросята досягали забою серонегативними. Однак переривання програми вакцинації призвело до повторного виявлення вірусу вже через чотири місяці, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Докази зараження після припинення програми вакцинації можуть свідчити або про повторне зараження, або про те, що вірус так і не видалили з ферми, що найімовірніше.

Крім того, досить недослідженим є ЦВС-2-RD. Хоча існують послідовні критерії для діагностики репродуктивного захворювання за допомогою аналізу плода, все ще багато прогалин щодо реального впливу ЦВС-2 на репродуктивні показники, а також щодо субклінічної інфекції свиноматок і плодів.

Вакцини дозволяють запобігти репродуктивній недостатності, спричиненій ЦВС-2, але ступінь їх впливу на загальну репродуктивну функцію поки що мало досліджений. Вакцинація проти ЦВС-2 вважається основною для контролю клінічних і неклінічних результатів, пов’язаних із цією вірусною інфекцією. Важливо, що навіть за умови якісного менеджменту в господарстві (включно з  контролем ЦВС-2) треба бути в курсі того, що відбувається в польових умовах. Для цього треба застосовувати належну практику керування на всіх рівнях і правильно встановлювати діагноз у разі стану, що може нагадувати ЦВС-D на вже вакцинованих фермах.

Нагадаємо, вакцинація свиней проти ЦВС-2 дозволяє зменшити використання антимікробних засобів.


Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується