Trichoderma мало вплинула на врожайність дині – AgroTimes

Польські науковці проаналізували результати досліду щодо застосування грибів виду Trichoderma на динях і дійшли висновку, що лише в перші два сезони поліпшилася родючість дині сорту Мельба порівняно з контролем. На третьому році врожайність в обох комбінаціях майже не відрізнялася, тоді як на четвертому році товарний та загальний урожай значно зменшився щодо контролю.

Про це повідомляє журнал «Плантатор».

Польські вчені у своєму огляді за 2008 рік стверджують, що Trichoderma sp. стимулює ріст кореневої системи та пагонів огірка, але не в усіх умовах. Активна дія Trichoderma sp. залежить від того, з яким видом або штамом цього гриба ми маємо справу та для вирощування якої рослини він використовується. Також важливі температура і тип ґрунту або субстрату. Отже, Trichoderma sp. в одному випадку може бути високоактивною, а в іншому може не мати помітного корисного ефекту. На основі цих даних було вирішено дослідити, якою мірою T. harzianum впливатиме на врожайність дині.

Експерименти із сортом дині Мельба проводили у 2016– 2019 роках. Насіння було посіяне в касети VP 54 (45 × 45 × 45 мм) на межі квітня й травня, касети розмістили в теплиці. У червні було висаджено по дві рослини в контейнери обсягом 8 дм3.

Під час чотирирічного додавання Trichoderma harzianum, штаму TRS 59, до того самого торф’яного субстрату об’ємом 8 дм3 , лише в перші два сезони несуттєво поліпшилася родючість дині сорту Мельба порівняно з контролем. На третьому році врожайність в обох комбінаціях майже не відрізнялася, тоді як на четвертому році товарний та загальний урожай значно зменшився щодо контролю. Зменшення вмісту вітаміну С у плодах рослин, що росли в інокульованому середовищі, могло бути спричинене масовою колонізацією рослин огірковою попелицею. Інокуляція середовища T. harzianum впливає на зменшення вмісту вітаміну С, екстракту та сухої речовини в плодах дині.

 


Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується