Ранні загущені посіви озимини уражені хворобами – AgroTimes

На ранніх загущених посівах озимих пшениці та ячменю відмічається слабкий розвиток борошнистої роси, септоріозу, гельмінтоспоріозу, кореневих гнилей.

Про це йдеться у звіті Держпродспоживслужби щодо фітосанітарного стану сільгоспкультур.

Також повсюди  у посівах озимих зернових колосових культур розвиваються та в допороговій чисельності шкодять хрестоцвіті блішки, злакові мухи (шведські, гессенська), попелиці, цикадки.

Рослини озимих колосових культур здебільшого перебувають у фазах сходи – 3-й листок, початок кущення. У степових, подекуди лісостепових областях у посівах озимої пшениці, розміщених здебільшого після стерньових попередників, личинки хлібного туруна (жужелиці) за чисельності 0,5-2, макс. 3 екз. на кв.м пошкодили 1-6% рослин.

Також, у посівах розвиваються та живляться гусениці озимої совки, які чисельністю 0,3-2, осередково у посівах розміщених після пару до 3 екз. на кв.м  пошкодили до 6% рослин.

«За порогової чисельності личинок туруна у фази сходи – 3-й листок озимої пшениці 1-2, початок кущення 2-3 і більше та 2-3 екз. на кв.м гусениць озимої совки проводять крайові або суцільні обробки посівів дозволеними до викорстання інсектицидами.  Проти хвороб за необхідності (у фазу кущіння) рослини оздоровлюють  рекомендованими фунгіцидами», – йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, хрестоцвіті блішки на сходах ріпаку Полтавщини досягли порогу шкодочинності.


Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується