Фермери неохоче діагностують ервінію, побоюючись карантину – AgroTimes

На сьогодні загальна площа зараження ервінією або бактеріальним опіком в Україні становить 23,7 га, проте є всі підстави вважати, що ареал його розповсюдження набагато більший.

Такими даними ділиться з журналом «Садівництво по-українськи» Інна Гуляєва, доцент кафедри захисту, генетики й селекції рослин Одеський державний університет.

Бактеріальний опік, або ервінію внесено до «Переліку регульованих шкідливих організмів, обмежено поширених в Україні». Проте є всі підстави вважати, що ареал його розповсюдження на території України нині набагато більший, ніж «обмежено поширений», вважає Гуляєва.

«Річ у тім, що багато фермерів-садоводів, а також власники великих промислових садів хоч і мають наявну проблему, проте неохоче діагностують її в сертифікованих лабораторіях, що можуть надати офіційний висновок, – пояснює Гуляєва. – Вони побоюються накладення карантинного стану на відповідну ділянку насаджень, тому це ускладнює боротьбу з небезпечною хворобою садів».

Це призводить до ще більш стрімкого розвитку й поширення патогену, а також унеможливлює встановлення повного ареалу поширення ервінії на території України.

 


Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується