Аграрій розповів як вирощують часник з мінімумом пестицидів – AgroTimes

Василь Гудзовський, заступник керівника ФГ «Агро-Майстер», яке на Вінничині вирощує понад 10 га часника розповів, що сівозміна, підбір ділянки, підбір стійких сортів, здоровий посадковий матеріал та обробка його протруювачами дозволяють вирощувати продукцію з мінімумом пестицидів.

Про це повідомляє журнал «Плантатор».

«Щоб рослини були здоровими, важливо застосовувати профілактичні заходи, дотримуватися сівозміни, розміщувати посадки часнику на відкритих, добре провітрюваних, гарно дренованих ділянках, – наголосив Василь Гудзовський. – Урожай треба збирати за сухої погоди, вибраковуючи заражені цибулини у процесі збирання. Як правило, за умови здорового посадкового матеріалу, правильної технології вирощування та зберігання часнику достатньо обробити посадковий матеріал протруювачами. Ця операція забезпечує захист часнику від захворювань та шкідників протягом усього вегетативного сезону».

Також, на думку аграрія, важливу роль відіграє правильний підбір сортів, що мало уражаються шкідниками та майже не бояться грибних хвороб.

«Ми намагаємося не зловживати препаратами захисту рослин і не застосовуємо їх з профілактичною метою, – зауважив виробник. – Фунгіциди застосовуємо вкрай рідко. Боротьба з вірусними хворобами на часникових полях полягає у використанні оздоровленого посадкового матеріалу та в боротьбі з переносниками вірусної інфекції (трипсами, кліщами)».

Він додав, що з бактеріальною гниллю теж борються профілактикою.

 


Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується