Що заважає розвитку українського ринку агрострахування?

Розвиток агрострахування в Україні в силу різних причин поки що не набув бажаних масштабів.
Таку думку висловив професор Київської школи економіки Олег Нів’євський на своїй сторінці в соцмережі Facebook.
За даними фахівця, в Україні застраховано лише до 1 млн га посівів з майже 21 млн га в обробітку комерційними аграрними підприємствами.
“Однією з причин цього є неефективний дизайн державної підтримки запроваджений в 2012 році, коли державна підтримка спрямовувалась через так званий Аграрний страховий пул, що ускладнювало доступ до страхування за рахунок державної підтримки та дискредитувало систему в цілому”,- зазначає Олег Нів’євський.
Водночас, він висловлює думку, що ухвалений цьогоріч закон про агрострахування прибирає Аграрний страховий пул зі шляху сільгоспвиробників до держпідтримки, запроваджує джерело фінансування на підтримку агрострахування та 60%-ву компенсацію товаровиробникам страхових платежів (премій).
«Держпідтримка агрострахування — одна з небагатьох обґрунтованих можливостей державної підтримки, оскільки це виправлення “провалу” ринку через асиметрію інформації (оскільки страховим компаніям важко оцінити імовірність настання страхового випадку, вони скоріше не страхуватимуть аграріїв взагалі)”,- впевнений фахівець.

 

AgriGator 

Відповісти

Ваш email не публікується