«Дан-Фарм Україна» практикує систему прийомних свиноматок – AgroTimes

Запліднюваність свиноматок данської генетики у компанії «Дан-Фарм Україна» становить 93%. На тиждень відбувається 155-165 опоросів.

Про це в інтерв’ю журналу The Ukrainian Farmer розповів директор зі свинарства «Дан-Фарм Україна» Володимир Радченко.

«Маючи на фермі 3,5 тис. свиноматок, на тиждень ми запліднюємо 170, деякі з них вибувають із різних причин», – зазначив він.

На свиноматку в господарстві отримують 17,6 живонароджених поросят середньою вагою 1,2 кг, падіж становить 12%, додав Володимир Радченко.

«Відлучаємо поросят вагою 6,5-7 кг. З кожного опоросу маємо так званий залишок – у середньому три поросяти, які свиноматка не може вигодувати. Тобто з усіх опоросів це 500 поросят, яких ми маємо десь прилаштувати, якось вигодувати», – розповів директор зі свинарства.

За його словами, штучне вигодовування – дуже дороге, тому багато років «Дан-Фарм Україна» практикує систему прийомних свиноматок.

«Підбираємо в опороснику свиноматку, яка має поросят щонайменше 21-денного віку, відлучаємо, забираємо на дорощування, а їй підселяємо 8-денних поросят іншої свиноматки, – уточнив Володимир Радченко. – Своєю чергою, свиноматці, яка залишилася без поросят на восьмий день лактації, підселяємо новонароджених поросят. От така багатоходова комбінація. Зрозуміло, що забираємо від матері найбільших і найсильніших живонароджених поросят».

Як повідомлялося, для данської генетики свиней необхідна менша кількість маточного поголів’я.

Нагадаємо, «Дан-Фарм Україна» планує збільшити поголів’я свиней.

Довідка

«Дан-Фарм Україна» (Київська область) – ферма повного циклу з підрозділами репродукції та дорощування потужністю 110 тис. поросят на рік. Супутні виробництва — рослинництво, виготовлення комбікорму. На свинокомплексі одночасно утримують 3,5 тис. свиноматок, 8-9 тис. поросят-сисунів, 1,2 тис. голів ремонтного молодняку, 30 кнурів, 15 тис. поросят на дорощуванні (до 30 кг).

«ДФУ Агро» (Житомирська область) займається відгодівлею свиней, одночасно утримує 20 тис. голів.


Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується