Головні новини тижня від AGRI-GATOR (27.09 – 01.10)

В Україні стартують торги землею через електронні аукціони, переробили перший мільйон тонн цукрових буряків, на внутрішньому ринку дефіцит соняшнику, Україна у ТОП-4 постачальників харчової продукції у Європу, найбільший у світі гарбуз виростили в Італії та інші головні агроновини за тиждень на AGRI-GATOR.

 

АГРОПОЛІТИКА

В Україні стартують торги землею через електронні аукціони.  Прозорро.Продажі розпочинають проведення торгів з оренди державної та комунальної землі сільськогосподарського призначення та продажу і оренди земель несільськогосподарського призначення.

 

Галузь тваринництва буде стимулюватися скасуванням ввізного мита на рогату худобу. Згідно з повідомленням прес-служби Мінагропроду, дієвим виходом з ситуації, що склалася в тваринництві, є скасування ввізного мита на живу ВРХ і МРС. Відзначається, що на 1 грн неодержаного мита при імпорті ВРХ до державного бюджету надходитиме 5 грн податків, в тому числі через сплату ПДВ.

 

Затверджено порядок продажу електроенергії виключно на електронних аукціонах. Міністерство енергетики України затвердило порядок обов’язкового продажу електроенергії виробниками виключно на електронних аукціонах. Постанову «Про внесення змін до Порядку проведення електронних аукціонів з продажу електричної енергії за двосторонніми договорами» на своєму засіданні прийняв Кабінет Міністрів.

 

В Україні встановлять плату за проїзд вантажівок масою понад 12 тонн.  Кабмін прийняв законопроєкт «Про внесення змін до деяких законів України щодо плати за використання автомобільних доріг загального користування», за яким здійснюватиметься оплата проїзду вантажівок масою понад 12 т на дорогах державного значення.

 

З 2023 року роки власників землі зобов’яжуть сплачувати нові податки.  Новий вид відрахувань в розмірі близько 1 400 грн введуть для всіх, хто володіє земельними ділянками сільськогосподарського призначення.  Новий податок на землю «мінімальне податкове зобов’язання» (МНО) влада України має намір впровадити з 2023 р.

 

ЗВТ Україна-Туреччина: агропродукція – серед головних перешкод. Сільськогосподарська і металопродукція викликають найбільші дискусії під час обговорення підписання Угоди про зону вільної торгівлі між Україною і Туреччиною. Сама угода погоджена ще 12 років тому. Текст угоди виписаний. Проблема в додатках до нього і в тарифах, які будуть застосовувати до кожної з груп товарів.

 

ВИРОБНИЦТВО, СПОЖИВАННЯ, ЛОГІСТИКА

В Україні переробили перший мільйон тонн цукрових буряків.  Станом на 27 вересня в Україні виготовлено 136,3 тис. т цукру та перероблено 1,09 млн т цукрових буряків. На сьогодні розпочали роботу 19 цукрових заводів.

 

На внутрішньому ринку України дефіцит соняшнику. Жнива соняшнику в Україні значно затримуються, що сформувало дефіцит олійної на внутрішньому ринку для закупівлі переробниками і трейдинговими компаніями. В свою чергу це провокує зростання цін на культуру.

 

У серпні виробництво індичатини зросло на 14,1%.  У січні-серпні 2021 року в Україні виробили 17,5 тис. тонн свіжого чи охолодженого м’яса індиків, що на 5,7% більше, ніж за аналогічний період минулого року. Зокрема, у серпні обсяг виробництва індичатини зріс на 14,1%, як порівняти з аналогічним періодом минулого року, – до 2,4 тис. тонн.

 

В Україні суттєво скоротилося виробництво кондитерських виробів.  В Україні почалось падіння виробництва кондитерської продукції. Зокрема, у липні виробництво карамелі та шоколаду скоротилось на 25,9%. У серпні виготовили на 12,5% менше продукції, ніж у серпні торік.

 

З Києва до Китаю рушив перший вантажний контейнерний поїзд.  Перший вантажний контейнерний поїзд з України до Китаю відправився 28 вересня з київської залізничної станції «Ліски». Повідомляється, що на станцію призначення поїзд має прибути через 18 днів. Поїзд Україна — Китай є частиною міжнародного вантажного залізничного сполучення Китай — Європа.

 

ЕКСПОРТ-ІМПОРТ

Експорт українського меду до ЄС в 9 разів перевищив встановлені квоти.  Україна залишається основним імпортером меду до ЄС, куди продає близько 80% всього експортованого продукту з країни.  Ринок меду України є критично залежним від доступу до ринку ЄС. Обсяги експорту в 9 разів перевищили рівень встановлених квот.

 

Україна вийшла на світовий ринок яблук раніше Польщі.  Україна цього сезону вийшла на світовий ринок яблук раніше Польщі, але трішки пізніше від Італії та Франції. Перші контейнери експортного українського яблука були відправлені в країни Африки та Близького Сходу, далі почалось постачання у Південно-Східну Азію.

 

Українське згущене молоко почали експортувати до ОАЕ.  ВАТ «Рогачевський молочно-консервний комбінат» в цьому році почав поставляти продукцію в Дубай. Перша партія згущеного молока вирушила до ОАЕ в січні.  В середньому в місяць відправляють два контейнери – це в межах 40 т.

 

Україна потрапила у ТОП-4 постачальників харчової продукції у Європу.  За підсумками першого півріччя 2021 року, основними постачальниками агропродовольчих товарів в країни Європейського Союзу за стали Бразилія, Великобританія, США, Україна і Китай. Про це ідеться на сайті Єврокомісії.

 

ІНШІ АГРОНОВИНИ

У 2022 році McDonald’s почне продавати в Україні бургери з рослинного м’яса.  Наступного року McDonald’s почне тестові продажі бургера McPlant із котлетою з рослинного м’яса в Україні. Про це розповіла глава відділу комунікацій McDonald’s в Україні Алеся Муджирі.

 

На агросектор припало 44% доступних кредитів.  Від старту програми банки-учасники видали 24 114 кредитів на загальну суму 63,6 млрд грн. Повідомляється, що найактивнішими учасниками програми є представники сільського господарства (44%), торгівлі та виробництва (26%) та промислової переробки (17%). За регіональною класифікацією лідерами залишаються Львівська, Харківська, а також Київська області.

 

Найбільший у світі гарбуз виростили в Італії.  Найбільший у світі гарбуз вагою 1226 кг виростив італійський фермер Стефано Кутрупі. Тим самим було перевершено рекорд 2016 року – гарбуз 1190 кг, який виростив бельгійський фермер Матіас Віллемійнс.

 

AGRI-GATOR

Відповісти

Ваш email не публікується