В Україні наростає загроза масового пошкодження озимих культур гризунами

Згідно з даними Держпродспоживслужби, на українських полях, зокрема, на багаторічних травах та насадженнях, відзначається збільшення популяції мишоподібних гризунів, які невдовзі почнуть мігрувати на сходи озимих культур.

 

«В усіх природно-кліматичних зонах в багаторічних травах, неугіддях, садах, подекуди на незібраних площах просапних культур відмічається незначне збільшення заселеності мишоподібними гризунами, обліковують 0,5-4, макс. 5-6 жилих колоній на 1 га (Донецька, Київська, Херсонська обл.)», — зазначають у Держпродспоживслужбі.

 

Гризунами пошкоджено 2-5% багаторічних трав, коренеплодів овочів. Надалі загроза пошкодження озимих культур та багаторічних трав і насаджень зберігатиметься повсюди.

У зниженні чисельності мишоподібних гризунів, зокрема полівок, важливу роль відіграє система запобіжних заходів. Знешкодження в першу чергу досягається вчасною та якісною зяблевою оранкою, яка руйнує нори і знищує кормову базу, при цьому гине або травмується третина дорослих і всі молоді особини гризунів. Наявність 3-5 і більше жилих колоній на 1 га посіву свідчить про загрозу суттєвих пошкоджень рослин та необхідність проведення винищувальних заходів, шляхом застосування родентицидів.


Джерело https://superagronom.com

Відповісти

Ваш email не публікується