Ранні сходи озимих зернових нищать шкідники, — Держпродспоживслужба — SuperAgronom.com

Станом на 23 вересня 2021 р. на сходах озимих зернових відзначається шкодочинність злакових мух, попелиць та інших шкідників. На падалиці фіксується ряд хвороб, які згодом поширюватимуться на сходи культурних рослин.

Про це інформують фахівці Держпродспоживслужби.

У Вінницькій, Полтавській та Чернігівській областях ранні сходи озимих колосових культур в допороговій чисельності заселяють та пошкоджують злакові мухи (шведська, чорна пшенична, гессенська), попелиці, цикадки, хлібні блішки. Осередково на падалиці зернових в Запорізькій, Луганській, Одеській, Херсонській областях та на сходах озимини у Луганській області розвиваються  імаго та личинки хлібної жужелиці (0,2-2 екз. на 1 м²), гусениці озимої совки, які пошкодили 1-3% рослин.

Для попередження пошкодження сходів цими фітофагами та іншими ґрунтовими шкідниками рекомендовано проводити передпосівну обробку насіння дозволеними інсектицидними протруйниками. За теплої погоди на озимій пшениці у фазі сходи — 3-й листок та порогової чисельності личинок туруна 1-2, на початку кущіння 2-3 і більше та 2-3 екз. на 1 м² гусениць озимої совки проводять крайові або суцільні обробки посівів дозволеними до використання інсектицидами.

У Лісостепу та Поліссі 1-12, макс. 20-43% рослин падалиці пшениці (Вінницька, Київська обл.) уражено борошнистою росою, септоріозом, гельмінтоспоріозом, подекуди бурою листковою іржею, які будуть джерелом інфекції для посівів озимих зернових під урожай 2022 року. Варто мати на увазі, що вищезгадані збудники хвороб уражатимуть передусім нетоксиковані сходи культури, які вимагатимуть хімічного захисту.


Джерело https://superagronom.com

Відповісти

Ваш email не публікується