Оприлюднено умови викупу земель, наданих у постійне користування – AgroNews

Фермерське господарство, яке має земельні ділянки на праві постійного користування може викупити такі земельні ділянки у власника: органу місцевого самоврядування чи органу державної влади. Проте, на яких саме умовах зазначити важко. Про це повідомляє uhbdp.org, пише agronews.ua.

До речі, членом фермерського господарства можна стати з 14 років (ч.1 ст.3 ЗУ «Про фермерське господарство»)Проте, створити фермерське господарство можливо з 18 років (абз.1 ст.5 ЗУ «Про фермерське господарство»)

Так, Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов обігу земель сільськогосподарського призначення» від

без проведення земельних торгів;з правом розстрочки платежу на 10 років (у такому випадку право власності на земельну ділянку переходить одразу після здійснення першого платежу);за ціною, що дорівнює НГО такої земельної ділянки.

Разом з цим продовжуватиме діяти положення п.4 ст. 13 ЗУ «Про фермерське господарство», яким встановлені наступні умови викупу земельної ділянки, отриманої у постійне користування: придбати можна лише до 100 га земель с/г призначення, серед яких можуть бути лише 50 га ріллі; може надаватись розстрочка платежу до 20 років.

Тому до кінця не зрозуміло, чи застосовуватимуться обмеження в 50 га ріллі при придбанні ФГ земельних ділянок, та розстрочку можна брати на 10 років чи на 20. Можливо згодом будуть внесені зміни до ЗУ «Про фермерське господарство», якими будуть усунені зазначені прогалини.

Нагадаємо, що Оприлюднено оновлені ціни на соняшникову олію.


Джерело https://agronews.ua

Відповісти

Ваш email не публікується