Відкрилася найбільша європейська теплиця на даху – AgroTimes

У бельгійській провінції Західна Фландрія відкрилася найбільша в Європі теплиця на даху – Agrotopia площею 9000 м², вартістю 15 млн. євро. Це проєкт компанії Inagro, повідомляє HortiDaily.

«Теплиця площею 9000 м², що складається з 13 науково-дослідних відділень з високотехнологічним обладнанням, дозволяє проводити інноваційні дослідження на європейському вищому рівні», – повідомивли в Inagro.

На ділянці 6000 м² не використовується ґрунт. Це дозволяє використовувати ефективні методи вирощування, отримувати більший урожай та мати вдалу логістику.

Гнучка конструкція, включаючи двосхилу теплицю висотою 12 метрів, дозволяє експериментувати з оптимальним використанням простору, зростанням у висоту, багатоярусним вирощуванням тощо. Також проводяться дослідження щодо співпраці між тепличним господарством та містом: наприклад, інноваційне відновлення води та повторне використання міського залишкового тепла.

Agrotopia використовує два зовнішніх джерела тепла: комбіновану теплову та електричну систему (ТЕЦ) системи крупного тепличного кооперативу REO Veiling та теплову мережу MIROM.

 


Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується