Переваги осіннього підживлення озимої пшениці, – досвід компанії «Верес» – AgroTimes

Компанія «Верес» підживлює озиму пшеницю воcени або в грудні, коли немає снігу і тримається мороз 6-8 градусів, щоб можна було зайти розкидачем і не травмувати посіви. За такого терміну внесення підживлення озимої пшениці діє набагато ефективніше проти внесення добрив по мерзлоталому ґрунту чи ранньою весною.

Про це AgroTimes розповів головний агроном ТОВ «Верес» Григорій Мовчан.

«Адже азот разом із талим снігом проникне у ґрунт ще до того, як рослини «прокинуться». Після відновлення вегетації рослини зможуть поволі засвоювати поживу, не зазнаючи стресів від її дефіциту, що сприятиме їх повноцінному розвитку», – пояснив він.

Уносячи азот по мерзлоталому ґрунту, агроном ризикує, що рослини отримають азот із запізненням, що аж ніяк не сприятиме їх росту й розвитку.

«Ті, хто розкидають селітру навесні та чекають дощу, аби він розчинив гранули, як на мене, тільки намарно витрачають кошти та ще й ризикують завдати додаткового стресу кволим рослинам», – вважає агроном.

Менше із зол такого внесення – це коли частина добрив лишається на поверхні ґрунту «мертвим вантажем». У гіршому разі – азот завдає опіків сходам озимини в прикореневій зоні.

Раніше повідомлялося, за яких ще умов та якою нормою здійснюється перше підживлення озимої пшениці.


Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується