Науковці уточнили критерії оцінювання строків сівби озимої пшениці – AgroTimes

Загальновживаною сучасною класифікацією строків сівби озимої пшениці, визнаною наукою й практикою, як у нашій країні, так і за її межами, є градація їх на ранні, оптимальні, допустимі та пізні. Науковці Інституту кормів та сільського господарства Поділля НААН уточнили критерії оцінювання строків сівби озимої пшениці, зважаючи на спостереження за гідротермічними умовами до- та післяпосівного періоду, особливостями росту й розвитку рослин на перших етапах їх органогенезу.

Про це пише Олександр Земляний, кандидат сільськогосподарських наук (Інститут кормів та сільського господарства Поділля НААН) в журналі The Ukrainian Farmer.

«Наші дослідження показали, що для північної та центральної частини регіону оптимальними (що забезпечують максимально повну реалізацію генетичного потенціалу рослин) є терміни між 15 і 25 вересня, для південної – між 20 вересня і 5 жовтня», – зазначив науковець.

Ранні строки, тобто ті, що встановлюються, як правило, суб’єктивно і мають певні ризики, пов’язані як із надмірним переростанням рослин, так і з погіршенням їх фітосанітарного стану, для північної та центральної частини регіону можуть бути до 10, для південних – до 15 вересня.

Допустимі строки, за яких імовірність отримання досить високого врожаю перевищує ризики його зниження, північної та центральної частини регіону прийнятні до 5, для південної – до 10 жовтня.

«Пізні строки можливі, коли за умов, що складаються, співвідношення між сумою позитивних чинників і ризиками є на користь останніх», – додав Олександр Земляний.

Нагадаємо, строки сівби озимих зернових змістилися на 5-7 днів через потепління.


Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується