Міністерство аграрної політики підтримало введення мінімального податку на землю

Мінагрополітики підтримує ухвалення законопроєкту №5600, згідно з яким буде введено зобов’язання на сплату податку на землю на кожен гектар, що дозволить українцям отримати додаткові надходження у сумі близько 15 млрд грн вже в наступному році.

Про це заявив міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко на офіційному відкритті проєкту «Підвищення ефективності роботи та підзвітності органів місцевого самоврядування (ГОВЕРЛА)», передає AgroPolit.com з посиланням на прес-службу відомства.

«Із пріоритетних напрямів роботи нашого Міністерства — розширення функціоналу та можливостей громад для залучення інвестицій, розширення їх повноважень у частині земельного нагляду та контролю. Ми повністю підтримуємо позицію, що сильні громади — це сильна Україна. Ми маємо повне взаєморозуміння з громадами. Ми це сьогодні доводимо і на законодавчому рівні, і в практичній площині. І, безумовно, запуск ринку землі 1 липня 2021 року є також одним із етапів цивілізованого землекористування», — зауважив пан Лещенко.

Наразі, за його словами, активізується процес, пов’язаний із подальшою дерегуляцією, зі спрощенням життя громад. Мінагрополітики підтримує ухвалення відповідного законопроєкту №5600, де буде введено мінімальне податкове зобов’язання на сплату податку на землю на кожен гектар, що дозволить громадам отримати додаткові надходження у сумі близько 15 млрд грн вже в наступному році. Міністр агрополітики також підкреслив, що його відомство напрацьовує проєкт змін до земельного законодавства, щоб відновити баланс і справедливість за надходженнями.

Як зазначив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, саме реформа децентралізації була високо оцінена як усередині держави, так і поза її межами.

«Її було б важко реалізувати без успішної синергії та взаємної роботи. Схвалення урядом концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні стало точкою відліку однієї з найскладніших реформ в історії України, як ми бачимо сьогодні, однієї з найбільш успішних», — додав він.


Джерело https://superagronom.com

Відповісти

Ваш email не публікується