Урожай продовольчого зерна в Україні на 3 млн тонн вище, ніж минулоріч — SuperAgronom.com

Станом на 24 вересня 2021 р. в Україні зібрано 60% продовольчої пшениці — 19,8 млн тонн. Рослинних залишків, або ж фуражу, зібрано 40% — 13,2 млн тонн.

Про це в коментарі виданню «Українська правда» розповів Міністр агрополітики Роман Лещенко, передає прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства України.

Він зауважив, що 60% на 40% — це традиційний розподіл для нашої країни. Всього ж в Україні зібрано 33 млн тонн.

 

«Якщо хтось намагається залякати людей тим, що їм, чомусь, має не вистачити пшениці в рекордний рік врожаю, то хочу запевнити й заспокоїти людей, що це відверта маніпуляція», — запевнив Міністр агрополітики.

 

Роман Лещенко наголосив, що в цьому році аграрії зібрали на 3 млн тонн більше продовольчого зерна, ніж торік.

 

«Тепер щодо розподілу на внутрішнє споживання та експорт. Математика проста: щорічно українцям потрібно 5 млн тонн якісної пшениці, іншу частину ми можемо експортувати. Із загальної цифри — це 14,8 млн. Також ми плануємо відправити за кордон 9,6 млн тонн фуражу. Отже, загальна кількість експорту може сягнути 24,4 млн тонн зерна. У фінансовому еквіваленті це принесе країні $6 млрд виручки», — пояснив Роман Лещенко.

 

Він додав, що фуражне зерно у продовольстві не використовується і призначене лише для вигодовування худоби.

 

«Нагадаємо, цьогорічний урожай для України був рекордним за всю історію незалежності держави. Кількість ранніх зернових було зібрано 46 млн тонн. Уперше в історії взято планку зі збору пшениці в три десятки мільйони тонн — 33 млн тонн. Це на 26 % більше, ніж торік, і навіть більше прогнозу, який закладало Мінагрополітики», — йдеться у матеріалі.

 

Серед лідерів врожайності — Хмельниччина, Черкащина та Вінниччина, по намолоту — Одещина, Харківщина та Дніпропетровщина.


Джерело https://superagronom.com

Відповісти

Ваш email не публікується