Сезонного зниження цін на соняшникову олію не спостерігається – AgroTimes

В Україні ціни на соняшникову олію залишаються на рівні 1260-1300 $/т FOB.

Про це повідомляють аналітики електронної зернової біржи GrainTrade.

Сезонного зниження цін не спостерігається, оскільки виробники стримують продажі соняшника в очікуванні зростання цін, як це було торік.

Активне збирання сої та гарна її врожайність у США стримують зростання цін на соняшникову олію, проте на тлі зупинення заводів в Китаї грудневі ф’ючерси на соєву олію в Чикаго за тиждень виросли на 4,7% до 1273 $/т, відігравши падіння попереднього тижня.

В Китаї зупинилися більше 20 заводів з переробки сої внаслідок посилення вимог уряду до викидів. Це зменшить попит на сою, проте збільшить його на соєву олію. Тому ф’ючерси на соєву олію на біржі в Даляні виросли на 2% до 1493 $/т.

Єгипетський GASC минулого тижня провів міжнародний тендер з закупівлі 30 тис. тонн соєвої та 10 тис. тонн соняшникової олії. Проте придбав на ньому лише 12 тис. тонн соняшникової олії з поставкою з 15 листопада по 15 грудня та оплатою одразу після поставки за ціною 1289 $/т CIF. При цьому ціни пропозицій соняшникової олії становили 1314-1328 $/т, а соєвої – 1340-1378 $/т CIF.

Підсумки тендеру свідчать про готовність покупців очікувати зниження цін на тлі збільшення прогнозів виробництва.

Нагадаємо, Рада у першому читанні ухвалила закон щодо заборони пальмової олії у дитячому харчуванні. Також ми писали, що на елеватори G.R. Agro надходить соняшник з низькою олійністю.


Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується