Мінфін готується до дефолту ДПЗКУ

У Міністерстві фінансів України розцінють як високоймовірний варіант виплати у 2022 році 6,3 млрд грн державних гарантій за китайським кредитом компанії ДПЗКУ. Про це пише сайт https://finbalance.com.ua, посилаючись на дані Мінфіну.

«За оцінками Мінфіну, враховуючи збиткову діяльність ДПЗКУ, є висока ймовірність настання гарантійних випадків за зобов’язаннями вказаної держкомпанії у 2022 році – на 6,3 млрд грн, у 2023 році – на 6,0 млрд грн, у 2024 році – 5,7 млрд грн», — повідомляє видання.

У повідомленні https://finbalance.com.ua також сказано: «За даними Міністерства фінансів, станом на 01.01.2021 АТ «Державна продовольчо-зернова корпорація» (ДПЗКУ) мало заборгованість по залученим під держгарантії запозиченням на суму 29,7 млрд грн. У 2021-2024 року ДПЗКУ має здійснити виплати за гарантованими державою запозиченням на суму 23,8 млрд грн».

AgroPolit.com звернувся до міністра фінансів Сергія Марченко та в.о. голови правління ДПЗКУ Василя Коваленко із проханням роз’яснити готується влада до дефолту ДПЗКУ чи ні та чи є кошти у державного трейдера на оплату за китайським кредитом.

Ось яку відповідь нам подала прес-служба ДПЗКУ щодо держгарантій з бюджету на 2022 рік за китайським кредитом та чи готується компанія до дефолту наступного року:

 

Відповідні кошти (держгарантії – Авт.) на випадок дефолту закладаються у бюджет країни щорічно з моменту отримання кредиту і початку дії державних гарантій.

 

В АТ «ДПЗКУ» докладають всіх необхідних зусиль для уникнення дефолту за кредитом. Так, на розгляд Міністерства економіки України подані опрацьовані варіанти ТЕО  реструктуризації кредитних зобов’язань.

 

У випадку державної підтримки заходів, які пропонує АТ «ДПЗКУ», необхідне узгодження причетними ЦОВВ єдиної позиції щодо підтримки Товариства та ініціювання проведення переговорів з китайською стороною. З урахуванням попереднього досвіду та особливостей прийняття управлінських рішень у КНР, успіх таких переговорів можливий лише за умови підтримки керівництвом держави на найвищому рівні.

 

Протягом тижня ми розраховуємо погодити спільну позицію з органом управління в особі Міністерства економіки України. Таким чином, ми сподіваємось, що спільними зусиллями вихід з ситуації буде знайдено і говорити про дефолт корпорації передчасно».

 

У відповідь на питання про те, чи накопичені компанією кошти на рахунку для проведення чергового етапу виплати за китайським кредитом на початку 2022 року у ДПЗКУ відповіли:

 

Ще раз наголошуємо, що в АТ «ДПЗКУ» докладають максимум зусиль для уникнення дефолту за кредитом. Разом з тим, оприлюднення будь якої інформації щодо стану рахунків суб’єктів господарювання заборонено згідно з постановою НБУ №267 від 14.07.2006 р. та обмеженнями умов кредитної угоди АТ «ДПЗКУ» з Ексімбанком КНР».

 

Готові надати відповідь Сергія Марченко у разі її отримання.

Нагадаємо, 16 вересня Кабмін призначив в. о. голови правління ДПЗКУ Василя Коваленко. Цьому передував корупційний скандал з зерновою корпорацією та арештом її керівника Андрія Власенка.

Збиток ДПЗКУ за перше півріччя становив 87,5 млн грн.

У серпні Мінекономіки заявило про намір створити робочу групу для трансформаці ДПЗКУ. Втім наразі не відомо збиралася вона чи ні.


Джерело https://agropolit.com

Відповісти

Ваш email не публікується