Фермер розповів про схему захисту картоплі – AgroTimes

Керівники СТОВ «Плато» – брати Валентин та Олег Плаксі в Броварському районі Київської області вирощують 170 га картоплі столових сортів. Щоб не ризикувати – працюють з відомими виробниками.

Про це повідомляє журнал «Плантатор».

«Схеми захисту коригуємо залежно від погодних умов і ситуації на полі. Ціна на якісні оригінальні препарати трохи кусається: той самий Ридоміл Голд від «Сингенти» коштує 50 доларів на гектар, але ж він має комбіновану системну і контактну дію. Бувають ситуації, як цього року з його холодним і дощовим початком літа, що без такого препарату працювати ризиковано», – розповів Валентин Плакся.

Водночас за підсумками сезону особливих проблем із хворобами та шкідниками на картоплі в господарстві не спостерігали.

Керівники СТОВ «Плато» говорять, що опадів мали менше, ніж торік, і точно менше, ніж їхні колеги на півдні, тож і врожай отримали здоровіший.

Для гербіцидного захисту картоплі використовують Проман від компанії Belchim Crop Protection (діюча речовина — метобромурон 600 г/л), а також страхові гербіциди по ситуації. Проман — досходовий системний ґрунтовий гербіцид і подобається тим, що діє, навіть коли в ґрунті бракує вологи, негативного токсичного впливу на картоплю після його використання помічено не було.

Живлення розраховують з огляду на високий урожай, виходячи з формули: хочеш отримати вал — маєш дати потрібну дозу добрив. Окрім основного внесення, разом із фунгіцидними обробками проводять листкові підживлення. Обприскувач працює на полі баковими сумішами в сезон вегетації щотижня.

 


Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується