Названо область з найкращим врожаєм картоплі в Україні — КУРКУЛЬ

 

Наразі триває сезон збору картоплі в Україні. Через погодні умови, врожай овоча дуже різниться в залежності від регіону. Тому експерти передбачають висхідну динаміку цін на картоплю. Про це розповіла виконавча директорка Української асоціації виробників картоплі Оксана Руженкова, повідомляє Укрінформ.

«Середня врожайність цьогоріч склала 40 т/га. Дуже добре вродила картопля на Черкащині. Однак в Житомирській, Київській, Чернігівській, Сумській обл. та на Полтавщині було мало дощів, на Півдні навпаки — заливало й бульба гнила. Відповідно ціна на картоплю має перспективи до зростання», — розповіла експертка.

З її слів, офіційні прогнози врожаю картоплі в Україні на цей рік були на рівні 20-22 млн т, але результати будуть меншими.

«Орієнтуємося на 12-15 млн т,  з них 7 млн піде на внутрішні потреби, включаючи насіння, решта — експорт», — пояснила директорка асоціації.

Експорт української картоплі заборонено до країн ЄС та Митного Союзу. Останньою обмежила імпорт Молдова, яка до цього споживала 70% української картоплі. Фактично, українські виробники можуть розраховувати лише на внутрішній ринок.

 


Джерело https://kurkul.com

Відповісти

Ваш email не публікується