Підбито підсумки агрометеорологічних умов другої декади вересня 2021 р. — SuperAgronom.com

Друга декада вересня, як і перша, здебільшого характеризувалась сухою та сонячною погодою. Зокрема, з 11 по 16 вересня переважала ґрунтова посуха та безхмарне небо. Та починаючи з 17 вересня до кордонів України з Заходу прийшов дощовий циклон, який приніс значне похолодання.

Про це інформують Метео Фарм.

Так, протягом 18-20 вересня дощовий циклон заполонив всю територію країни. За ці дні випала основна маса опадів, яка перевищила показники першої декади. Дощові хмари максимально сконцентрувалися над Сумською, Закарпатською, Чернігівською, Волинською та Львівською областями, саме тут пройшли найбільші дощі.

ГТК в цих областях вказує на надмірне зволоження територій. В Хмельницькій, Чернівецькій, Запорізькій, Херсонській, Вінницькій та Дніпровській областях випала найменша кількість опадів, тут панує сильна посуха ГТК дорівнює 0,1-0,3. За даний період кількість опадів перевищила показники за аналогічний період 2019 та 2020 років.

Дощові хмари, поле

Температури повітря та ґрунту

На початку другої декади температури повітря були досить високими. Та починаючи з 16 вересня відбулося значне похолодання. Мінімально температура опускалася до +2…+3°С в Сумській, Івано-Франківській, Закарпатській, Одеській, Вінницькій та Кіровоградській областях, на околицях міст навіть спостерігалися заморозки. Мінімальні температури припали на 20 число.

Максимально температура підіймалась до +32…+31°С в Закарпатській, Миколаївській, Одеській, Херсонській, Кіровоградській та Дніпровській областях. Жара припала на 11-13 вересня, але на Заході найвищі температури фіксувалися 16 вересня.

Метеорологи попереджають про значне погіршення погодних умов: очікуються заморозки

Читати

Середня температура повітря протягом другої декади вересня на Півночі та Заході знаходилась в межах +15…+17°С, в центральних областях +17…+19°С. В західних та центральних областях +17…+18°С. В східних областях +18…+19°С, найбільше тепла отримали південні області, тут середньодобова температура досягла позначки +19…+20°С. Даний період виявився теплішим від аналогічного періоду 2019 року та майже був ідентичним показникам 2020 року.

 

«З приходом осені, накопичення температур значно знизилося. Минулого року накопичення температур завершилося в третій декаді жовтня. Тож продовжуємо слідкувати за подальшим перебігом подій. Провідними областями активних 3106°С-3427°С та ефективних 1576°С-1796°С  температур є Південна, Східна частина України, а також Дніпровська та Полтавська області. Найменшу кількість активних 2603°С-2607°С, ефективних 1177°С -1197°С температур накопичено в Івано-Франківській та Львівській областях», — інформують метеорологи.

 

Середньодобова температура ґрунту на Заході та Півночі коливалась від +15 до +16°С, за винятком Чернівецької області, тут середня температура досягла відмітки +17°С. В східних та центральних областях +17…+19°С, на Півдні середньодобова температура ґрунту становила +19…+20°С. Мінімально температура ґрунту +6…+9°С, лише в Херсонській області не опускалася нижче +10°С.

Аналіз ґрунту

Вологість ґрунту та вітер

Показники вологості ґрунту другої декади у порівнянні з показниками першої декади вересня знизились. Найнижчий показник вологості ґрунту 8-9% зафіксовано в Запорізькій, Одеській, Херсонській та Дніпровській області. На Заході досягнена максимальних значень 13-19%, на решті території вологість ґрунту знаходилась в межах 10-12%.

 

«Вологість повітря перевищувала торішні значення. В східних областях фіксувалася найнижча вологість повітря 44-46%, на Півдні 47-52%. В центральних областях 45-56%, на Півночі 58-62%, в західних областях показники вологості повітря найвищі 58-71%.

 

Середня швидкість вітру знаходилась в межах 3 м/с. Максимальна швидкість вітру 10-11 м/с зафіксована в Центральній частині країни, а також в Сумській, Чернігівській, Волинській, Львівській, Закарпатській, Одеській, Миколаївській областях. На решті території цей показник знаходився в межах 8-9 м/с. Вітер переважав південного, південно-західного напрямку.

Атмосферний тиск знаходився в межах 759 – 761 мм.рт.ст.


Джерело https://superagronom.com

Відповісти

Ваш email не публікується