Японські науковці зможуть створити найстійкіший до посухи сорт рису

Вчені з Японії ідентифікували ген рису, відповідальний за посухостійкість. Так, науковці відкрили можливість для створення нових, найбільш посухостійких сортів культури.

Про це пише news.agropages.com.

В результаті довготривалих дослідів, організованих компанією DA-PhilRice, науковці змогли визначити мутаційний ген, який здатний допомогти посівам рису виживати за найскладніших посушливих умов.

Доктор Нонавін Лукоб-Агустін (Nonawin Lucob-Agustin) з іншими дослідниками японського університету Нагоя виявила ген хвилястого подовження коренівweg1. Він відповідає за рух коріння рису в пошуках води.

Цей ген ідентифікували у мутованих сортів рису Taichung 65, які мали хвилясті батьківські корені (звичайний рис має прямий тип коріння).

 

«Хвилястий корінь сильно розгалужений. Це дає можливість рослині вивчати ґрунт в пошуках води і поживних речовин, які підтримають виживання і продуктивність навіть в умовах посухи», -— сказала Лукоб-Агустін, власниця нагороди Special Citation Award 2021 від Національної академії наук і технологій.

 

Також науковець зазначила, що мутований ген безпосередньо регулює асиметричне подовження клітин і побічно впливає на появу високорозвинених бічних коренів.

В даний час її команда розробляє лінії з використанням weg1 для створення посухостійких і високоврожайних сортів рису.

Нагадаємо, науковці вперше змогли простежити за процесом споживання води рослинами.


Джерело https://superagronom.com

Відповісти

Ваш email не публікується