Фермер розповів як обирає плівку для теплиць – AgroTimes

Відомий фермер Михайло Павлівський з села Веселе на Херсонщині, що багато років вирощує ягоди та виноград у плівкових тунелях, матеріал для цих споруд обирає з особливою ретельністю. Адже тільки плівка на 1 га тунелів коштує 10 тис. євро.

Про це повідомляє журнал «Плантатор».

«За останній рік плівка подорожчала майже вдвічі, – розповів Михайло Павлівський. –  Але я все одно не раджу колегам економити. Плівка має бути якісною, і крапка. Теплиця – це ж не просто накритий ангар. Якщо плівка виходить із ладу в березні чи квітні, коли погода ще холодна і є ризик загибелі культур, то для фермера це катастрофа».

Господарство «Павлівські» пробувало співпрацювати з різними постачальниками, зокрема й українськими.

«Але в разі проблем у них немає рішень – є тільки пояснення. Нам такий варіант не підходить», – поділився фермер.

Він розповів, що господарство вже років 8 співпрацює з компанією «Агро-Новатор», яка постачає якісну ізраїльську плівку.

«Почали з того, що вони привезли нам рулон плівки на пробу, з якоюсь великою знижкою, – згадує Михайло Павлівський. – Ми спробували, нам сподобалося. Хорошу плівку треба замовляти наперед для планової заміни, щоб вона напевно була в наявності. Квадратний метр плівки коштує приблизно 80 євроцентів. Гектар — це 10 тисяч квадратних метрів, якщо брати по площі ґрунту. А плівки для накриття потрібно приблизно 14 тис. кв. м., тобто більш як на 10 тис. євро. Такі інвестиції треба робити розважливо».

 


Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується