Для зрошення картоплі СТОВ «Плато» не вистачає свердловин та електроенергії – AgroTimes

СТОВ «Плато», що в Броварському районі Київської області на поливі може вирощувати лише 50 га картоплі. Адже крапельне зрошення для господарства дорогувате, а пробурити нові свердловини та підвести до них електрику, щоб поливати шлангобарабанними машинами – ще дорожче.

Про це повідомляє журнал «Плантатор».

«Картоплю на поливі шлангобагабанними машинами ми вирощуємо вже років десять, — розповів один з братів-керівників «Плато» Олег Плакся. — Але поливати можемо тільки одне поле площею 150 га, відповідно, по сівозміні щороку садимо на поливі не більше 50 га картоплі. На цьому полі є свердловини ще радянських часів. Ми їх орендуємо. Зробити свою свердловину – дорого, а ще дорожче — підвести до неї електроенергію, яка потрібна для роботи насосної станції».

У дощувальної машини барабанного типу струмінь поливної води розбризкується приблизно на 18 м, постійно рухаючись вправо та вліво. Для обслуговування двох машин у господарстві використовують один трактор. Поливають картоплю у вечірні й нічні години, коли спадає спека і є найменший ризик ураження рослин сонячними опіками, а також найменше випаровування води.

«Звісно, крапельний полив для картоплі був би кращим, – сказав Олег Плакся, – оскільки менше випаровування, більша ефективність використаної води, є можливість вносити з поливом добрива та ЗЗР. Однак крапельні системи більш клопітні й дорогі. Хочемо на наступний рік перевести хоча б 10 га картоплі на крапельне зрошення».

 


Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується