Де вирощують українські устриці? – SEEDS

Якихось 120-150 років тому Україна була світовим центром виробництва устриць. Чорноморський делікатес експортували до Франції та інших європейських країн. Утім, захворювання молюсків призвело до того, що прибутковий бізнес зійшов нанівець – устриці вимерли. Зараз на Тилігульському лимані відроджують втрачений промисел. Тут вирощують тихоокеанські устриці та намагаються відновити виробництво чорноморських, повідомляє SEEDS.

Українські устриці мають солодкий присмак. Цьому сприяють природні умови, в яких їх вирощують – помірний клімат, невелика глибина лиману та солоність води на рівні 30 – 35 проміле.

  • Цікавий факт: Устриць класифікують за розміром. Найбільші молюски мають нульовий розмір. Така устриця росте протягом чотирьох – чотирьох з половиною років. Три роки ростуть устриці першого розміру, два – другого. Найменші вирощують близько року – це третій розмір.

Варто зазначити, що попит на устриці серед українців зростає. За обсягами споживання делікатесу Україна входить до п’ятірки європейських країн-лідерів.

Традиційно устриці їдять з лимоном та білим вином, зокрема, з ігристими винами. Під час вживання молюсків прийнято голосно сьорбати. Споживання устриць – ціла традиція зі своїми нюансами. Існує навіть професія устричного сомельє.


Джерело https://www.seeds.org.ua

Відповісти

Ваш email не публікується