Рекордного рівня досягли ціни на цибулю в Україні – SEEDS

З минулого року оптова ціна на цибулю в Україні зросла більш ніж удвічі. Наразі вона складає в середньому 7 гривень за кілограм. Така гуртова вартість є рекордною, повідомляє SEEDS.

Подібна ситуація на ринку може призвести до того, що після найбільш вдалого сезону, з точки зору експорту, Україна знову може перетворитися на імпортера цибулі, вважають аналітики порталу EastFruit.

Якщо оптові ціни зростуть іще хоча б на 10%, полички українських магазинів заполонить дешевша цибуля з Узбекистану та Таджикистану.

Наразі оптові ціни у цих країнах у середньому складають 0,12-0,14 долара за кілограм, а в Україні – 0,26 долара за кілограм. Утім навіть за таких умов через витрати на транспортування експортери з Центральної Азії не поспішають виходити на український ринок. Та подальше зростання цін сприятиме імпорту цибулі.

До того ж, згідно з попередніми даними аналітиків порталу «АПК-Информ: овощи и фрукты», які наразі готують оновлений випуск щорічного прогнозу виробництва та цін на овочі та фрукти в Україні, цього року обсяги виробництва цибулі будуть меншими

 


Джерело https://www.seeds.org.ua

Відповісти

Ваш email не публікується