Похибка карти NDVI може сягати 20%, – науковець – AgroTimes

На ринку є багато продуктів для диференційованого внесення добрив, що не доведено до ідеалу. Тому для ефективної роботи важливо знати про всі можливі неточності того чи іншого інструменту.

Про це розповідає д-р біол. наук Сергій Хаблак, пише журнал The Ukrainian Farmer.

«Диференційно вносити добрива відповідно до різних сіток відбирання проб ґрунтів і агрохімічних картограм розподілення елементів живлення в ґрунті – не є повністю правильним рішенням. Кожен зразок ґрунту по 10 і 1 га сітках відбирання містить певну кількість уколів. Також відбувається усереднення показників ґрунту на обох сітках відбирання, і результати по неоднорідностях ґрунту змазуються», – зазначає науковець.

За його словами, карти врожайності, індекси вегетації та інші інструменти далеко не завжди відповідають реальній картині основних елементів живлення в ґрунті. Індекс вегетації – це сукупний показник, що містить не лише родючість ґрунту, а й інші чинники.

«NDVI дозволяє дати прогноз із діапазоном відхилень від фактичних даних від 4 до 20%. Це досить високий рівень неточності. NDVI може змінюватися протягом усього сезону. Найактивніший ріст індексу NDVI спостерігається у сезон вегетації, у момент цвітіння його збільшення сповільнюється і зупиняється, і поступово за дозрівання індекс знижується. Тому за значеннями NDVI неможливо повною мірою оцінити родючість ґрунту», – зауважує Сергій Хаблак.

Раніше повідомлялося, як ефективно використати супутникові знімки у плануванні врожайності.


Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується