Канадський стартап розробив екологічне добриво з лушпиння гороху і сочевиці

Канадська компанія-стартап Lucent BioSciences випустила інтелектуальне добриво з лушпиння гороху і сочевиці. Добриво доставляє рослинам марганець, залізо і цинк у міру необхідності, пише Alberta Farm Express.

Розроблений препарат сприятливо впливає на екологію, оскільки його використання скорочує вуглецевий слід. Крім того, препарат зроблений із целюлози, що дозволяє йому не розчинятися у воді і не вимивати пов’язані з ним мікроелементи.

Саме целюлоза, створена шляхом переробки лушпиння гороху і сочевиці, допомагає зв’язувати і утримувати корисні елементи в грунті.

Добриво пройшло тестування на експериментальних ділянках 50 ферм у Канаді і США. Для цього його пропускали у використовувану під час сівби пневматичну сівалку, через яку воно потрапило в борозну разом з насінням.

За словами президента і головного виконавчого директора компанії Майкла Рідейка, польові випробування пройшли успішно. Урожайність пшениці, кукурудзи, ріпаку і сочевиці зросла на 20%, а овочів – на 45%.

Цього року компанія планує здійснити ще 40 демонстраційних випробувань з партнерами-фермерами. Наразі компанія веде переговори з деякими дистриб’юторами про впровадження технології на світовому ринку або її ліцензування іншими виробниками добрив.

Нагадаємо, австралійські вчені розробляють «розумні добрива».


Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується