Ветеран АТО та волонтер вирощують малайзійських креветок на Київщині – SEEDS

В Узині на Київщині працює ферма, що спеціалізується на виробництві великих креветок Макробрахіум Розенберга. Заснували господарство волонтер Олексій Слєпньов разом з другом ветераном АТО. Наразі вони продають креветок не лише в Україні, а й експортують, а також навчають вести господарство фермерів-початківців, повідомляє SEEDS.

Ідея розводити креветок в Україні у Олексія з’явилася, коли він перебував на лікуванні в Малайзії. Перших мальків привіз з Індонезії, пише Укрінформ.

Протягом 45 днів мальки живуть у солоній воді, потім їх переносять у прісну. Серед особливих умов утримання креветок – лише стала температура води (+27 градусів), до решти вони невибагливі. Годують креветок як рослинною, так і тваринною їжею, добре для цього підходять відходи сільськогосподарської продукції. Наприклад, Олексій Слєпньов використовує бадилля моркви, гарбузи, кабачки, водяну капусту. Утримує креветок у трьох басейнах.

Вирощування креветки – достатньо прибуткова справа. На четвертий місяць росту одна креветка важить в середньому 25 грамів. У цей час їх можна продавати. Кілограм Макробрахіум Розенберга в Україні вартує 1500 гривень.

Олексій Слєпньов залучає й інших до прибуткового бізнесу, ділиться мальками. Говорить, що в Узині навіть бабусі вирощують креветок. Також нещодавно підприємець почав реалізовувати соціальний проєкт – програму для українських ветеранів військової служби. Уже понад 500 ветеранів АТО пройшли навчання на підприємстві Олексія. Також бізнесмен безкоштовно надав їм мальків та обладнання для початку власної справи.


Джерело https://www.seeds.org.ua

Відповісти

Ваш email не публікується